www.bursadameydan.com
AKParti’den Bursa milletvekili olarak Ankara’ya giden Mustafa Esgin, aradan geçen 180 günün ardından, önceki gün gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında, bugüne kadar yaptıklarını ve yapacaklarını kamuoyu ile paylaştı.
Zaman zaman bu sütunlarda ifade etmişimdir;Siyasette en önemli “kıstas” samimiyet sınavından geçmektir. Mustafa Esgin’le yaptığımız bu toplantıda bunun ne kadar önemli olduğunu, bu süre zarfında neler yapıldığını, Bursa’nın “nereden- nereye” geldiğini görme noktasında, siyasetin önemi de gözler önüne serildi.
Ne zaman yaşadığımız kent adına, tarih adına, insanlık adına bir şeyler yapılsa, hep şu ifadeleri kullanmaya özen gösteririm: “Bursa, yıpranmış, tozlu, ciltsiz lakin mühim, müfit bir kitaptır. O kitabı okumak, tashih edip tabetmek için sabır, merak ve duyguya ihtiyaç vardır.”
Evet o kitap bir kez daha raflardan indirilmiş okunmaya başlanmış bile…
Milletvekili Esgin’in “Milletin temsilcisi olan milletvekili, millete hesap vermek zorundadır” ifadelerinin ne kadar anlamlı ve bir o kadar da manalı olduğunu ifade ederken, şimdi bu süreçle ilgili,bazı bilgileri, Mustafa Esgin adına topluma paylaşalım.
Bursa Havayolunun aktif hale getirilmesi için Kasım ayından itibaren çalışma içine girdiklerini, yine Bursa milletvekili Refik Özen’le birlikte havaalanında incelemelerde bulunduklarını ifade eden Esgin’in ifadesine  göre, yapılan 12 ayrı görüşme ve toplantı sonunda, uçuşların artması ve Bursa hava yoluna mevcut 4 destinasyon yanında Ankara aktarmalı 12 destinasyonun eklenmesinin önü açılmış.
Osmanlı’ya Başkentlik yapmış Bursa’nın turizmden hak ettiği payı alması yönünde yapılan görüşmeler,Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Bursa milletvekilleriyle ziyaret ederek, Bursa raporu kendisine iletilmiş.Önümüzdeki süreçte Bursa bu çalışmaların meyvesini almaya başlayacak. Uludağ’da 4 mevsim turizm gibi…
11 Ağustos’da Mudanya Göynüklü ve Çağrışan’da çıkan orman yangılarının ardından aynı bölgenin yeniden ağaçlandırılması noktasında yapılan girişimler sonucu bölgeye 48 bin 700 fidan dikilerek,bölgenin ranta kurban edilmesinin önüne geçilmiş.
Sağlık alanında yapılan çalışmalarla ilgilide bilgi verdi Ak Parti Milletvekili Mustafa Esgin. Başta yapımı devam eden Şehir hastanesi olmak üzere bir çok hastanede incelemelerde bulunduklarını ifade eden Esgin,16 yıl içinde Bursa’ya 16 yeni hastane kazandırıldığını,1300 olan yoğun bakın yatak sayısında önümüzdeki günlerde bin 700’e çıkarılacağını söyledi…
Hızlı tren ve yol çalışmalarını da yerinde incelediklerini,ilgili kurum ve kuruluşlardan bilgi aldıklarını sözlerine ekleyen Mustafa Esgin, 2019 yılında İstanbul İzmir otoyolunun tamamlanarak hizmete gireceğini, Bursa için hayati önem taşıyan Hızlı tren projesini de  takip ettiklerini,bu süreçte Bursa milletvekilleriyle uyum içinde çalışmalarının önemine dikkat çekti.
Ankara’daki işlerinden fırsat buldukça Bursa’da  sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti milletvekili Mustafa Esgin,vatandaşlardan gelen talepleri de sonuçlandırma noktasında gayret sarf ettiklerini ifade etti.
Esasında bu kentin yaşanılabilir bir kent olması için herkes el birliği yapmalı ki, Mustafa Esgin’de üstüne basa basa bunun önemine dikkat çekti.
Her defasında, kişisel hırslarımızı bir kenara iterek, değerlerin korunmasına, bu şehrin kalkınmasına katkı koyanlara bizde omuz vermeliyiz.
Unutmayalım ki, bu kente karşı herkesinde sorumluluğu vardır.
Bu sorumluluğu gerçek anlamda üstlenen siyasetçilerin başarıları da vatandaş tarafından her defasında tescillenir.
Başarılarına başarı katar…
Anlaşılan, Mustafa Esgin, Refik Özen Ahmet Kılıç ve diğer bazı milletvekillerinin uyum içinde çalışması,ilkeli ve kararlı tutum sergilemesi, Bursa’daki yatırımların önünü açmış,vatandaşın beklentilerine cevap verilmeye başlanmıştır.
Merhum Rauf Denktaş’ın bir sözünü hatırlatarak yazımızı taçlandıralım:
Hayatta hiçbir zaman yalpalamayacaksın. Düşüncelerinde bir ileri, bir geri adım atmayacaksın.Her dönemin adamı değil,her dönem adam olacaksın
Demek ki,bir insan sadece bir yere mensup olmakla değer kazanmaz.O insanda değer varsa bulunduğu yere değer katar.Bursa milletvekili Mustafa Esgin’de Ak partiye dolayısıyla Bursa’ya ciddi değer katmıştır.
Şimdi; Bu sütunlarda her ne kadar olumsuzlukları dile getirmeye çalışsak da yapılan çalışmaları alkışlamak insanlık görevidir.
Şu bir gerçektir ki, sohbetlerinin halkasına dâhil olduğunuz, İnsanlığını yaşayan insanlara her zamankinden çok daha ihtiyacımız vardır. 
İnanca, düşünceye, insan haklarına ve kendine saygı duyanlar, bilenler ve bildiklerini anlatanlar bu şehre bir çivi çakanlar ya da sebep olanlar asla ve asla unutulmayacaktır.
Birileri istemese de Allah unutturmaz…
Teşekkürler Mustafa Esgin…
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner111