www.bursadameydan.com
Her zaman olduğu gibi,yazılarımızın yarattığı toplumsal etki ve gücü dikkate alarak,güzel olan her şeyi ve güzel insanları alkışlamayı görev sayıyorum.
Güzel insanların ve onların yüreklerinden fışkıran düşüncelerini toplumla paylaşmak, kalem erbabı olan herkesin,esas görevleri arasında yer almalıdır.
Bugün, bir insan da olması gereken en yüksek değerleri üzerinde taşıyan, Bursa’ya değer katan Uz.Dr.Ahmet Özkul’dan bahsetmek istiyorum.
“Sağlığınız için HAYAT’tayız” sloganıyla tam 40 yıl önce taşın altına elini koyan Dr.Özkul’u farklı bir perspektiften anlatmak istiyorum…
Şimdi;
Siz hiç ipek böceği kozası gördünüz mü?
Koza nasıl oluşur, mesela bilir misiniz?
Tırtıl, önce kozanın dış kısmını sonra kendi vücudunun etrafını örter, sabırla ve görünmez olur. “Bursa Koza Birlikte” yıllarını vermiş Durmuş Bey’in sayesinde benimde izleme fırsatım oldu.
Muhteşemdir.
Hayatı,insanlara şifa dağıtmakla geçmiş,sessiz sedasız doğru bildiği yolda yürümeyi kendine şiar edinmiş,Dr.Ahmet Özkul bana ipekböceği kozasını anımsattı nedense.
Tam,40 yıl önce yola koyulmuş.
İdeallerinden asla vazgeçmeden,Bursa’da HAYAT hastanesini aile fertlerinin de desteğini alarak Bursa’da yaşayan insanların hizmetine sunmuş Dr.Özkul..
Şimdi,yeni Hayat Hastanesini,Bursa’nın Bursa’da yaşayan insanların hizmetine sunmuşlar.
Çağın gereklerine uygun bir anlayış ve bakış açısıyla 40’ncı yılında “en iyisi” olma hedefiyle “yeniden” özel Hayat Hastanesi olarak,20 bin metrekarelik alan üzerine,gelişmiş altyapıya sahip, “nitelikli” sağlık hizmeti sunmak gayesiyle yola çıkmış Dr.Ahmet Özkul, oğlu Dr.Fatih Özkul ve ekibiyle..
Başarmışlar da…
Son teknoloji cihazla donatılmış hastanede,18 branşta 53 poliklinik odasının yanı sıra;
11 yeni doğan yoğun bakım yatağı,4 modern doğumhane,12 yataklı yoğun bakım ünitesi,tam donanımlı 7 ameliyathane ve laboratuarın yer aldığı hastane son teknoloji cihazlarıyla da donatılmış.
Çok kesitli tografi,1,5 tesla MR,3D renkli ultrason,dijital röntgen,dijital momografi cihazlarıyla birlikte uyku laboratuarı,22 yatak kapasiteli fizik tedavi ünitesi,medikal estetik ünitesiyle Bursa’da önemli bir değer yaratılarak ortaya konulmuş.
Bursa sevdalısıdır Dr.Ahmet Özkul. Bitmez,tükenmez bir aşkla bağlıdır işine,kentine.
Kendisi gibi bir avuç, inanmış yol arkadaşı ile birlikte çalıştı ve başardı.
Bu kentte,parmakla sayılacak kadar az olan muadilsiz insanlar arasında yerini aldı Dr.Özkul.
Bugün gelinennoktada, işin esas yükünü evlatlarına,oğlu Dr.Fatih Özkul ve mesai arkadaşlarına devretse de,sohbet sırasında dökülüverdi bir anda dudaklarından, yine heyecanla Ülke ve Bursa için yapılması gerekenleri anlatırken; “Bu dönemde her yeni yatırım,ülkemizdeki istihdam seferberliğine ciddi katkı sağlayacaktır. ” diye…
Ömrünü, İnsan sağlığına hizmet için adamış biri ile aynı paralelde düşünmek, Bursa için olması gerekenlerde aynı pencereden bakmak insanın içini ısıtan bir duygu değimlidir?
Öyle de oldu…
Teşekkürler Dr.Ahmet Özkul…
Bursa’ya ve İnsan’a hizmetiniz için…
 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner111