www.bursadameydan.com
FLAŞ HABER
Bu şehir’ de bir şeyler yapmak içim mücadele eden,katma değer katan herkesin, bu şehirde olup bitenleri sorgulama hakkına sahip olduğuna inananlardanım.
Yazılarındaki düşünceyi, numarasız gözlük gibi kullanıp, herkesin isteğini görmesini sağlayan kalem erbaplarıyla, “üfürelim gitsin” türünden yaklaşımlar da bulunanları aynı kefeye koymak haksızlık  olur.
Siyasi görüşü, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, bu kent için birileri ortaya çıkıp “ yanlış yapıldı”  diye feryat  figan ediyorsa, bize düşen görev bu çağrıları irdelemek hatta araştırıp, en doğru şekilde topluma  sunmaktır.
Kamuoyunu uzun zamandır meşgul eden ,trafikte sorununun çözümü noktasında atılan adımların ardından Başkan Alinur Aktaş’ın yaptığı açıklamalar anlaşılan birilerini ciddi rahatsız etti…
Birilerine battı!
Hatta kendi gölgelerinde kendilerini gizlemeye çalışanlar, Başkan Aktaş’ın uygulamalarını “Popülist politikalar” olarak değerlendirip dedikodu merkezlerini harekete geçirmeye çalışıyor olmasını ibretle izliyoruz.
Göreve geldiği günden itibaren, Belediye bünyesinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların fotoğrafını çeken Başkan Alinur Aktaş’ın, mevcut mali durumu kamuoyu ile paylaştı.
Yani ;Başkan Alinur Aktaş, bu kentin insanına ,”Şeffaf olacağız,bundan sonraki süreçte,imkanlarımız dahilinde yatırımlarımıza devam edeceğiz.Yıldırıma teleferik,Uludağ eteklerinden geçirilmesi düşünülen güney çevre yolu gibi, acil olmayan projeleri askıya alıyoruz.”diyerek  çalışma programını paylaşmıştı.
Farklı düşüncede olanlara da saygı duyulabilir.
Önemli olan,Bursa için acil projelerin uygulamaya konulması ve  yatırımların bir an önce tamamlanarak halkın hizmetine sunulmasıdır.Yolun başında birilerini hedef tahtasına oturtup, vurun abalıya türünden yaklaşım, ne topluma nede ülkeye bir katkı sağlamaz.“Kılçıklı yazıları” sütunlara taşırken bile,olaylara geniş perspektiften bakmak lazım.
Kamu yararı yada toplum yararı var mıdır?
Bugün bunu yapmaya çalışan,Başkan Alinur Aktaş’ı farklı kulvarda çekerek “yormaya” çalışanlar,Belediyeyi milyonlarca borca sokan,yakınlarını Belediye dolduran,hatta yanlış projeleri hayata geçirerek,Bursa’yı çıkmaza sokan zihniyeti sorgulamalıdır.
Kaldı ki; Alinur Aktaş tecrübeli bir Belediye Başkanı.
Kısa süre önce göreve gelmesine rağmen,halkla kurum arasındaki engelleri kaldırma başarısını gösterdi.Sorunları birebir dinleyerek çözüm noktasında harekete geçiyor.
İlçe Belediye Başkanlarıyla da uyum içinde çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a “Destek olalım yerine köstek olalım” şeklindeki bir zihniyeti kabul etmemiz abesle iştigal olur.
Kıblesi Mekke’ye dönenlerle,Moskova’ ya dönenlerin işbirliği yaptığı,hatta Allah inancının ticaretini (ve de hepsinden önemlisi siyasetini) yapanların kol kola girerek,neler yaptıklarını göz ardı ederek,bugün den Başkan Aktaş’ı sorgulamaya çalışmak insafsızlıktır.
Özellikle halk tarafından seçilerek Büyükşehir belediye meclisine gönderilen zatı muhteremlerin,daha “hassas” davranması herkesin ortak arzusudur.Belediye birimlerinden bilgi toplamaya çalışıp gece geç saatler kadar,çamur siyasetine malzeme taşımaya çalışanlar,neyin peşinde olduklarını,hem Ak parti teşkilatlarına hem de Bursa kamuoyuna açıklamak zorunda kalabilir.
Kimse alınganlık göstermesin!
Kirli siyasetten medet umanlar,bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mutlaka sorgulanacaktır..
Sanırım,sorgulamalar Bursa’nın hem de Ak partinin hayrına olacaktır.
Ayrıca,bu memlekette açıklık ya da şeffaflıktan yana olanların her zaman her zeminde sorgulama hakkı vardır.
Birilerinin yapmaya çalıştığı gibi “kimseye pis elbise giydirmeden”
Bilmem anlatabildim mi?
 
 
 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner111