www.bursadameydan.com
Ülke de puslu hava yaratmak için karamsarlık pompalayanların aksine, yeni iş alanlarının açılması, istihdam sağlanması,İhracatı arttırmak ve  dünyanın dört bir yanına mal satmak için çabalayan insanları gördükçe içimiz ısınıyor.
Gelecek kuşaklara, refah seviyesi daha yüksek yaşanılabilir bir Türkiye bırakmak için mücadele veren insanlar, birilerine de örnek olacaktır.
BTSO bugün bunun öncülüğünü yapıyor.
İbrahim Burkay Başkanlığında kolları sıvayan BTSO yönetimi ülke ve Bursa ekonomisine katkı koymak amacıyla başlattıkları çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.
Çok fazla ayrıntısına girmeyeceğim; ama bir gerçek var ki Burkay bu gerçekleri rakamlarla ortaya koydu.
Ülke yüzde 3 büyürken,Bursa yüzde 7 büyüyerek merkez bütçeye yüzde 100 oranında artı katkı sağladı.
Ülke de kişi başına düşen milli gelir 10 bin 737 dolarken,Bursa’da bu rakam 12.703 dolara yükseldi.
Toplam 71 Arge merkezi kurulurken,Bursa yerli girişimciler kadar yabancılar için de cazibe merkezi hale geldi.
Sanayinin kent ekonomisine katkısı yüzde 6’ının üzerine çıktı.
Dünya ticaretinde ki dalgalanmaya rağmen, Bursa 14 milyar dolarlık hedefi aşmayı planlıyor.
198 ülkeye ihracat yapılıyor…
BTSO’nun gayretleriyle 3 bin 700 ihracatçıya sunulan destekle 800 yeni ihracatçı firma kazanılmış…
OSB Teknokent projesi kapsamında, BUTEKOM ile örneği ortaya konulan mükemmeliyet merkezleri,arge ve tarsım merkezleri ile ihracat birim fiyatında Türkiye’nin birim fiyatına şimdiden ulaşılmış.
BTSO Üniversitesinin kurulması gibi 38 yeni projenin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini tek tek açıklayan İbrahim Burkay önemli bir ifadeyi de konuşmalarının arasına sıkıştırarak, “Bursa büyürse Türkiye büyür” dedi.
Ülke adına Bursa adına millet adına tüm mesaisini harcayan insanlar her zaman bizimde ilgimizi çekmiş hep kapsama alanımızda olmuştur.
Bundan birkaç sene öncesine kadar kapısından içeri girmenin bile sorun olduğu,insanların yazılı bir evrak almak için kapısının önünde saatlerce bekletildiği BTSO’nun bugün iş dünyasına kapılarını açması her şeye rağmen tüm olumsuzluklara  rağmen Bursa’ya önemli katkılar sağlamıştır.
Özellikle  ARGE'ye teşvik amacıyla yapılan destekler çoğaldıkça, ülkenin kaderi değişecek, insanların yaşam standartları da dolaylıda olsa yükselecektir.
BTSO bu anlamda önemli projelere de destek veriyor.
Dünyanın dört bir tarafından organizasyonlar yaparak,iş çevresinin yabancı işadamlarıyla buluşmasını sağlıyor.
Gelinen noktaya baktığımızda, BTSO’nun başında bulunan ,  idealist yönetimin gayretleri,umutlarımızı bir kat daha arttırmıştır.
Özellikle ürettiği bir ürünü kendi markasıyla dünya pazarlarına satan işadamlarının sayı olarak artması yönündeki gayretler ülkenin istenilen düzeyde kalkınmasına önemli katkı sağlamış ve sağlamaya da devam edecektir.
Hatta bu markaların dünya pazarlarında kabul görmesi, yarışır hale gelmesi, hatta tercih edilir olması yönündeki çabalar takdire şayan bir olaydır.
Bugün her ne kadar birileri ülkede kaos ortamı yaratmak istese de, şu günlerde çokça ihtiyacımız olan güzel haberleri yaşadığımız kentin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’dan duymak  umutlarımızı kat be kat arttırıyor.
Birilerinin tüm hasetliğine rağmen, Burkay’ın rakamlarla ortaya koyduğu gerçek,Bursa’nın hatta ülkenin geldiği noktayı da gözler önüne seriyor.
BTSO Başkanı Burkay’ın ekonomiye dair ülke gerçeklerine idealist yaklaşımı Bursa’nın önemini de bir kez daha ortaya koyuyor.
Bizimde söyleyeceğimiz tek kelime var; yolunuz açık olsun.
Sizin gibi başarılı yöneticilere bu ülkenin her zaman ihtiyacı var.
Sizin gibi insanlar sayenizde, ülke dünyaya açılıyor.
Sizin sayenizde ülkeye karamsarlık pompalayanlar, hayal kırıklığına uğruyor.
Siz ve sizin gibileri  bir kez daha alkışlıyoruz...
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.