www.bursadameydan.com
bursa haberleri:
BURSALI İÇMİMARLARI SEÇİM HEYECANI SARDI

İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana ve Antalya’da şubeleri ve bu şubelere bağlı temsilcilikleri bulunan İç Mimarlar Odası, Bursa’da da şubeleşmeye gidiyor. TMMOB İç Mimarlar Odası’nın 24.Olağan Genel Kurulu’nda, Bursa Şubesi’nin açılması ve temsilcilik konumunda bulunan Çanakkale, Bilecik, Balıkesir ve Yalova illerinin Bursa’ya bağlanması kararı alındı. İç Mimarlar Odası Bursa Şubesi, 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olağan genel kurul ile şube yönetimini belirleyecek.

BİRLİKTE VARIZ GRUBU YÖNETİME TALİP

Oda seçimleri için BİRLİKTE VARIZ adını verdikleri çalışma grubu ile birlikte yola çıkan grup sözcüsü İçmimar Melih Özden olağan genel kurul hazırlıkları ile ilgili süreci değerlendirdi. Özden, günümüzde aranılan ve önemli bir meslek haline gelen içmimarlığın Bursa’da meslek odası kapsamında faaliyet göstermesi için çalışmalara başladıklarını ifade etti. İç Mimarlar Odası Genel Merkezi’nin 14-15 Nisan 2018 tarihli 24.Olağan Genel Kurulunda Bursa Şubesi’nin açılması yönünde alınan karar ve kendisine verilen yetkilendirme üzerine harekete geçtiklerini belirten Özden, ilki 18 Mayıs 2019 cumartesi günü, yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde, çoğunluk aranmaksızın aynı gündem ile 25 Mayıs 2019 Cumartesi saat 09:00 – 17:00 arasında Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) yerleşkesinde gerçekleştirilecek 1.Olağan Genel Kurulun ardından 26 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacak seçimler ile İç Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin aktif olarak faaliyet göstermeye başlayacağını söyledi.

ODANIN YERİ HAZIR

Bu süreç zarfında BAOB içerisinde İçmimarlar Odası Bursa Şubesi için yer temininde bulunup, tefrişatını tamamladıklarını belirten Özden, olağan genel kurulun hemen ardından faaliyete geçmek için her şeyin hazır olduğunu söyledi.

PROJELER İLE GELİYORLAR

İçmimarlık mesleğinin uluslararası ve ulusal alandaki güncel gelişmelerini takip ederek fuar katılımları, eğitimler, söyleşiler, işyeri ziyaretleri, akademik işbirlikleri, çalıştaylar, sempozyumlar ve yarışmalar gibi etkinlikler ile oda üyelerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, aktif yönetim modeli ile mesleğin bilinirliği ve itibarını geliştirmek için faaliyetler düzenlemek, medya ile etkin iletişim içerisinde olmak ve sosyal faaliyetler ile meslektaşlar arası dayanışma ve kaynaşmayı sağlamayı hedeflediklerini belirten İçmimar Melih Özden, 1.Olağan Genel Kurula tüm oda üyelerini beklediklerini ifade ederek, herkesin odasına sahip çıkmaya ve demokratik hakkı olan oyunu kullanmaya beklediklerini söyledi.

TMMOB İÇ MİMARLAR ODASI HAKKINDA

TMMOB İçmimarlar Odası, dernek olarak faaliyetlerine başlamış, 1976 yılında oda statüsüne geçmiş olup, dünyada oda statüsüne geçen ilk içmimarlık meslek kuruluşlarından biridir. 2011 yılından itibaren tam yetkili üye sıfatı ile katıldığı mesleğin küresel ve en büyük örgütü olan IFI (International Federation of Interior Architects / Designers) Uluslararası İçmimarlar / İçmekan Tasarımcıları Federasyonu’nda 2011-2013 dönemi yönetim kurulunda ülkemiz içmimarlarını temsil etmiştir.

Ülkemizde İçmimarlık eğitimi 1925 yılından bu yana 94 yıldır İstanbul’da Sanayi-i Nefise Mekteb-i Ali’si (İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, bugünkü adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)nde, 1954 yılında kurulan İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu (bugünkü adıyla Marmara Üniversitesi)lerinde başlamıştır. Bugün ülkemizde ve KKTC de 70’e yakın üniversitede İçmimarlık eğitimi verilmektedir.

Anahtar Kelimeler
Iç MimarlarBursaTMMOB

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner125

banner123

banner124

Irak'ın kuzeyinde PKK'ya büyük darbe
Milli Savunma Bakanlığı, yapılan arama-tarama faaliyetleri kapsamında Irak kuzeyi Metina bölgesinde terör...

Haberi Oku