www.bursadameydan.com
bursa haberleri:
TORUN'U TOPA TUTTU...

AK Parti Bursa İl Başkan adaylığını açıklayan Cüneyt Bülent Şeker, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’u “yaptığı hatalarla yıprandı, teşkilatta küskünler ordusu yarattı, kıymetli partililer bir kenara atıldı” diye eleştirerek, "İzleyeceğimiz yol dosdoğru bir yol olacak. Bizim amacımız daha iyi bir AK Parti daha iyi bir Bursa için mücadele etmek" dedi.

Şeker, Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında il başkanlığına aday olduğunu söyledi. İl teşkilatında bazı sıkıntıların olduğunu, bunun için aday olduğunu belirten Şeker, şöyle konuştu: "Mevcut il başkanında bazı sıkıntılar olmasaydı, ben ondan daha iyi bu görevi yapacağıma inanmasaydım bu göreve talip olmazdım. Bence AK Parti Genel Merkezimizin de dikkat etmesi gereken, ki dikkat ettiklerine de inanıyorum önemli sıkıntılar var." 

Teşkilatta birlik ve bütünlükte ciddi bir azalma olduğunu savunan Şeker, şöyle devam etti:  "İnsanlarda heyecan büyük oranda azaldı ve insanlar rahatça istedikleri yere gelmek için mücadele etmek istiyorlar. Demokratik haklarını kullanmak istiyorlar. Şimdi bu konuda insanlara fırsat verilmesi gerekiyor. Samimi insanlar daha arka planda kalmaya başladı. Bu dikkat çekici bir nokta. Çünkü her siyasi partinin hatta her sivil toplum kuruluşunun ruhunda vardır. Bu ruhu temsil eden insanlar vardır. Bu insanlar içten yapıcı samimi olan insanlardır. Halk bu samimiyeti hissettiği için AK Parti'ye değer veriyor, oy veriyorlardır. Tabii başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a oy veriyor ama bununla beraber geçmişte teşkilatın samimi çalışmalarının çok büyük katkısı var."

MEVCUT İL BAŞKANI NEDEN DEĞİŞMELİDİR

1-)  Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’un ismi (Ak Parti il Başkanlığı görevi haricinde) yaptığı bazı hatalar sebebi ile oldukça yıpranmıştır, bu hataların bir kısmı teşkilatın hafızasında saklıdır, bir kısmı ise basına yansıdığı ve yansıyan kısmı da bu iddiamı yeterince aydınlattığı için bu hataları tek tek sayarak zamanınızı almak istemiyorum. Ancak gelinen bu noktadan sonra Ak Partiye yakışan; Ak bir sayfa açarak, Ak Parti İl Başkanlığı görevine lekesiz bir isim ile devam etmektir.

2-) Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun; İl başkanlığı görevini yürütürken de önemli hatalar yapmıştır; özellikle esneklikten yoksun, katı yaklaşımları sebebi ile teşkilatta bir küskünler ordusu meydana gelmesine sebep olmuştur. Bu sebep ile teşkilatta birlik ve bütünlük yoktur.

3-) Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torunun il başkanlığı döneminde; halkın sevgisini kazanmış kıymetli insanlar ve parlak teşkilat mensupları bir kenara atılmıştır, eski dönemlerde yapılan hizmetler mum ile aranır olmuştur, teşkilatta heyecan bitmiştir, bir şeylerin düzelmesi ümidi ile teşkilattaki sorunları genel merkeze taşıyanlar ise dışlanmaktadır. Ak Partiye ciddi emekleri geçmiş birçok partili bu gidişat sebebi ile ya kendini parti çalışmalarından geri çekmiştir, veyahut Ak Partiden istifa etmeyi düşünmektedir.

4-) Bu anlattıklarımızın en önemli göstergesi ise Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu”nun Bursa Merinos Kongre ve Kültür Merkezinde halka yaptığı sesleniş konuşması sırasında çok az kişinin dinlemeye gelmiş olmasıdır. Bu durumu; Sayın Ahmet Davutoğlu nun “hafta içi” Bursa ya gelmesi ile veyahut Polisin sıkı güvenlik tedbirleri alması ile açıklamak mümkün değildir. Sadece Mevcut delege ve teşkilat mensuplarının yarısının gelmesi ile dolabilecek bir meydan boş kalmıştır. 

5-) Bizce İl Başkanı Torunun yaptığı en önemli hatalardan birisi de; Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti genel merkezinin kararında teslim olması gereken bir hususta kamuoyuna basın açıklaması yapmış olmasıdır… Bu husus Başbakanın kim olacağı hususudur. Sayın Torun bir fikri ve oyu olsa dahi bunu gizlice genel merkeze dile getirmesi gerekirken, basına kamu oyunu etkileyecek bir mesaj vererek açıkça Sayın Başbakanımız Davutoğlu haricinde bir isme (açıktan) destek vermiştir.

6-) Bu söylediğimiz olumsuz yönlerin yanı sıra İl Başkanı Cemalettin Torun un şüphesiz iyi yönleri de mevcuttur, örneğin mesleğinde başarılı bir hukukçudur, tecrübeli bir siyasetçidir, kendi ekibini kurmakta başarılıdır, örneğin Abdullah Duman gibi kıymetli arkadaşlarımız ile çalışmaktadır. Bizim bu yaptığımız eleştirilerin amacı İl Başkanı Cemalettin Torunun hiç iyi yönü olmayan, tamamen yetersiz bir kişi olarak lanse etmek, yahut karalamak değildir, Torun bir çok partinin standartlarına göre iyi bir il başkanı olabilir, ancak Cemalettin Torun Ak Parti için yeterli bir il Başkanı değildir, bizim yola çıkış sebeplerimizden birisi de budur.

7-) Ayrıca bana çok sorulan sorulardan birisine de şudur; “…Torun da adaylığını koyar ise ne olacak…? ” Ben bu soruya hep şöyle cevap veriyorum; “ gelecekte ne olacağını ancak Allah C.C. bilir ancak tahminime göre (ki bu kuvvetli bir tahmin)  CEMALETTİN TORUN ADAY OLURSA, İL KONGRESİ  (EN AZ) İKİ ADAYLI BİR YARIŞMA ŞEKLİNDE OLUR…!”

NEDEN İL BAŞKANI ADAYI OLDUM

1-) Ak Partiye İl Başkanı olması gereken kişinin; Halkın her kesimini kucaklayacak, halkın şahsında Ak Partiyi sevebileceği, Teşkilat içinde birliği ve bütünlüğü sağlayacak, teşkilat alt yapısı olan, teşkilat mensuplarının yükselmesinde sadece liyakatı ve çalışmayı ölçü olarak dikkate alan, teşkilata heyecan getirebilecek, koordinasyon ve idarecilik kabiliyetine sahip,  hitabet yeteneği olan, maddi ve makam ile ilgili hedefleri Ak Parti Davasının önünde olmayan… bir kişi olması gerektiğini düşünüyorum.

2-) Ben bu vasıfların içini doldurabilecek ve bunun için yeterli kariye ve deneyime sahip bir kişi olduğumu,  Ak Partiyi ve Bursamızı daha ileri götüreceğimi düşündüğüm için Ak Parti İl Başkanlığına aday olmuş bulunmaktayım.

3-) Ayrıca Ak Parti İl Yönetimine gelmemiz halinde uygulamayaı düşündüğümüz birçok proje ve plan üzerinde çalışmaktayız. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Zehir tacirlerine vatandaştan suçüstü
Bursa’da emniyetin whatsapp ihbar hattı sayesinde 5 zehir taciri yakalandı.

Haberi Oku