www.bursadameydan.com
Endüstri 4.0 veya 4. Sanayi Devrimi, birçok çağdaş otomasyon sistemini, veri alışverişlerini ve üretim teknolojilerini içeren bir terimdir. Bu terim ilk olarak 2011 yılında Almanya’da Hannover Fuarı’nda kullanılmıştır. Aslında her şey Almanya’da başladı diyebiliriz. Ülkemizde de sıkça konuşulan, üzerine konferanslar, paneller, zirveler düzenlenen Endüstri 4.0’ın bir şekilde sanayimize adapte olmaya başlamasının ardından topyekûn bir değişim ve dönüşüm süreci başladı. Hal böyleyken iş yapış şekillerimiz de bu dönüşümden nasibini aldı. Öyle ki artık Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının git gide daha önemli hale geldiği günümüz iş dünyasında, yetkinliklerin de ihtiyaçlara cevap verebilir durumda olması gerekiyor. Modern iş dünyasının aradığı nitelik ve yetkinliklere cevap verebilecek bir yapının oluşmasının önemi ortaya çıkıyor. Sanayinin bu ihtiyacını görüp, harekete geçen Bursa’nın ulusal çapta hizmet veren eğitim ve danışmanlık şirketi Faveo, bir ilke daha imza atıyor. Türkiye’nin ilk ve tek ‘Yeni Nesil Mühendislik Okulu Faveo Eğitim & Danışmanlık imzasıyla ilk etapta Bursa ve İzmir’de açılıyor.
Özellikle Ar-Ge, tasarım, kalite, yalın üretim ve dijital dönüşüm gibi alanlarda tam donanımlı mühendisler yetiştirmek amacıyla ‘Yeni Nesil Mühendislik Okulu’nu hayata geçiren Faveo Eğitim & Danışmanlık, modern iş dünyasının ihtiyaçlarını tam manasıyla karşılayan bir yapıyı Bursa ve İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye kazandırmak istediklerini ifade eden Faveo Eğitim & Danışmanlık Genel Müdürü Barış Gül, “Özellikle seçmiş olduğumuz bu mühendislik konularının üniversiteler de bölümleri yok. İş hayatı ise tecrübeli ya da en azından bilgisi olan mühendisleri tercih ediyor. İş bulamayan, meslek tercihi yapamayan on binlerce mühendise istihdamları konusunda yol gösterecek ve destek olabilecek bir program hazırladık” diyor ve ekliyor, “Yeni Nesil Mühendislik Okulu ile sanayinin, Ar-Ge Merkezlerinin ve tüm iş dünyasının aradığı nitelik ve yetkinliklerle donatılmış mühendisler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Rekabetin her zamankinden daha kızıştığı günümüz global arenasında, sanayiye ciddi anlamda değer katacak ‘Yeni Nesil Mühendislik Okulu’nun hem kentimize, hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
Özel Hayat Hastanesi 41 yaşında…
41 yıl önce alanında uzman 28 doktorla yola çıkan Özel Hayat Hastanesi, 70’e yakın doktor kadrosu ve 500’ün üzerinde çalışanıyla 41’inci yaşını ve yeni hizmet binasındaki ilk yılını düzenlenen törenle kutladı. Yeni binalarındaki 1 yılı mesleki açıdan dolu dolu geçirdiklerini söyleyen Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, “Yeni binamızda bugüne kadar dolu dolu 365 gün geçirdik. Geçtiğimiz 1 yıl içerisinde Özel Hayat Hastanesi olarak, 225 bin muayene, 6 bin 876 ameliyat, 2 bin 721 doğum, 3 bin 495 göz cerrahisi yaparak Bursa’ya ve Bursalılara hizmet ettik” dedi. Biz de 41. Yaşını kutlayan Bursa’nın en eski sağlık kurumlarından biri olan Dr. Ahmet Özkul nezdinde tüm ekibini kutluyor, sağlıkla nice uzun yıllar diliyoruz.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner123

banner124