Ödül avcısı uçan tekmeler

Bursa’nın en köklü taekwondo branşına sahip Emek Spor Kulübü’nün uçan tekmeleri, bir hafta içinde düzenlenen turnuvalarda 4 kupa birden kaldırdı.

Mudanya’da düzenlenen 11. Mudanya Mütareke Oyunları Minikler Taekwondo Şampiyonası’nda ter döken Emek Spor’lu taekwondocular, minik bayanlarda 25 puanla birinciliği kimseye kaptırmadı. Aynı turnuvada minik erkekler 22 puanla ikinci olurken, genel toplamda 47 puanla turnuvanın şampiyonu da Emek Spor Kulübü oldu.

Haziran ayında başlayan Yıldızlar Taekwondo Ligi’nin son etap maçlarında da adeta Emek Spor fırtınası esti. Toplam 22 kulübün katıldığı müsabakalarda en yakın rakibine 47 puan fark atan Emek Spor Kulübü 156 puanla şampiyonluk ipini göğüsledi.

Emek Spor Kulübü Başkanı Hasan Koçak, başarılı, disiplinli ve idealist bir nesil yetiştirilmesinin en önemli argümanlarından birinin spor olduğunu hatırlatarak, kulübün başarı çıtasını her geçen gün daha da yükselten sporcularını kutladı. Kulüp Taekwondo Şube Sorumlusu Doğan Aydın ve Kulüp Taekwondo Antrenörü Osman Gül de uluslararası müsabakalarda da Bursa’yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirterek, bu hedef doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.