Eğitimde dönüşüme yeni bir halka

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da eğitime değer katan çalışmaları kapsamında yenilenecek olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nun temeli atıldı.

Yıldırım Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde gerçekleşen temel atma töreninde protokol mensuplarıyla birlikte temele ilk harcı koyan Başkan Alinur Aktaş, açılışı da en kısa zamanda yapma dileğinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar sürdürülen eğitim politikasını iş dünyasını daha da işin içerisine katarak en üst çıtaya çekeceklerini kaydeden Başkan Aktaş, belediyelerin arsa tahsisleri ve çevre düzenlemeleriyle sürece katkı koyacağını ifade etti. Yarının teminatı olan çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve daha güçlü yarınlar için bu tür yatırımları yapmak zorunda olduklarını vurgulayan Başkan Aktaş, “Yapılan bu okuldan bu ilçe bu mahalle ve çevre istifade edecek. Bir okul yaparsanız, binlerce hayatı kurtarırsınız. Bu çok önemli. Nihayetinde burada yapılmak istenen de bu. O yüzden Özgür kardeşime özel bir alkış istiyorum. Allah birine bin katsın” dedi.

Başkan Aktaş, yaptığı konuşmada, 4’ü anaokulu 32 derslikli okulun açılışını da en kısa zamanda yapmak istediklerini söyledi.

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da konuşmasında, hizmet yatırımları kapsamında en üst limiti eğitimin aldığını vurguladı. Türkiye’de maddi ve manevi kaynakların bulunduğunu fakat bunları değerlendirmenin eğitim olmadan mümkün olmadığını kaydeden Aydın, yatırımda emeği geçenleri kutladı.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, mahalli idarelerin meydanlar, parklar, kültür ve spor merkezleri yapmakla mükellef olduğunu, bunlardan en önemlisinin eğitime yapılan yatırımlar olduğunu kaydetti. Bu uğurda harcanan emeklerin kutsal olduğunu ifade eden Edebali, şehir ve toplumların ancak çocuk ve gençlerin eğitilmesiyle geleceğe hazırlanabileceğini vurguladı.

İşadamı Özgür Kavaklı ise Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde inşaat çalışmaları başlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nu 32 derslikli, konferans ve spor salonları, 1136 öğrencisi ve 62 öğrencisiyle eskisinden çok daha modern bir şekilde tamamlayacaklarını ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edeceklerini söyledi.