Kadın girişimcilere e-ticaret semineri

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından kadın girişimcilere yönelik ‘E-ticarette Sağlanan Yatırım ve Teşvikler’ konulu seminer gerçekleştirildi.

BTSO çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu’nun da destekleriyle Oda Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, Bursa iş dünyası olarak kadın girişimcileri ekonomi kazandıran önemli etkinliklere imza attıklarını söyledi. 2000’li yılların başlarında yüzde 20’lerde olan kadınların iş gücüne katılım oranının şu an yüzde 30’larda olduğunu ifade eden Onur, Türkiye’de yaklaşık 110 bin kadın girişimcinin olduğunu vurguladı.

 

Kadınların iş gücüne ve ekonomiye katılmasının toplumsal refaha da olumlu yansıyacağını kaydeden Onur, “Kadınlarımızın ekonomideki sayıları, nitelikleri ve yerleri ne kadar artarsa, toplam istihdam, yatırım ve katılımdaki oranlar da olumlu düzeyde etkilenecek ve bu da sürdürülebilir kalkınmamızın önünü açacaktır. Kadın gücü, ülkemizin orta gelir tuzağını aşmasındaki en önemli itici gücü olacaktır. TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulumuzun her çalışmasının yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir ise, Bursalı kadın girişimciler arasında önemli bir farkındalık oluşturduklarını kaydetti. Girişimcilik kursundan Kadın Girişimcilik Kampı’na kadar birçok alanda etkinliğe imza attıklarını ifade eden Özdemir, “Artık kadın girişimcilerimiz devletin de sunduğu desteklerle daha fazla iş hayatına atılıyor. İş kadınlarımızın sayısının artmasıyla ekonomimiz hedeflerine daha hızlı ulaşıyor. Bu noktada bizlere her zaman desteklerini sunan BTSO’ya teşekkür ederim” diye konuştu.