6 bin 627 vatandaşın yüzü güldü

Osmangazi Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanması için hayata geçirilen ‘sevgi mağazası’ sayesinde 2017 yılında 6 bin 627 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını karşıladı.

İhtiyaç sahiplerinin ayakkabıdan monta kadar birçok eşyayı alışveriş yapar gibi dolaşarak hiçbir ücret ödemeden alabildiği Osmangazi Belediyesi Sevgi Mağazası, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak hizmet vermeye devam ediyor. Soğanlı Kültür Merkezi’nde hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet veren sevgi mağazasına gelen vatandaşlar, ayda bir kez olmak kaydıyla ücretsiz kıyafet alabiliyor.

Kullanılabilir ikinci el giysi ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği mağazayı her gün 20 ile 25 kişi ziyaret ediyor. 2017 yılında Sevgi Mağazası’na gelen toplam 6 bin 627 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını bu mağazadan karşıladı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sevgi mağazasının örnek bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, “İhtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ücretsiz olarak kıyafet temin edebilme imkânı sağlıyoruz. Vatandaşlarımız evlerindeki kullanabilir durumdaki kıyafet ve eşyalarını sevgi mağazasına bağışlıyor. Bizler de bu kıyafet ve eşyaları yardıma muhtaç insanlarla buluşturuyoruz. Bu projemiz insanlar arasında yardımlaşma, dayanışma duygularını pekiştirerek, onların manevî dünyasına da hitap etmiş oluyor. Mağazamızdan her yaş ve kesimden vatandaşımız faydalanabiliyor. Hayırseverlerin bıraktığı eşyalardan ihtiyaçlarını giderebiliyor” dedi.