Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Bursa'da...

16 Nisan'da yapılacak referanduma sadece 11 gün kalırken, bugün Bursa'dan referanduma ilişkin önemli mesajlar verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir'in dev yatırımlarını hizmete açacak.

Referandum çalışmaları kapsamında il il dolaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Atatürk Stadyumu'nun bulunduğu alanın dönüştürüldüğü Atatürk Meydanı'nda Bursalılarla buluşacak. Saat 16.00'da Bursalılara seslenecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, referanduma ilişkin mitingin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 236 milyon 840 bin 455 TL'lik yatırımlarını da hizmete açacak.

Bütünşehir Yasası'nın ardından kent merkezinden kırsala kadar her alanda hizmet atağı başlatan Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Boyalıca ve Cerrah ürün toplama merkezleri, Gemlik, Harmancık, Kestel, İznik ve Osmangazi ilçesindeki sulama gölet ve tesisleri, Keles Belenören Köy Konağı, Harmancık Gedikören Köy Konağı, Mudanya Altıntaş Hizmet Binası ve restorasyonu yapılan Hançerli Fatma Sultan Medresesi'nin yanı sıra yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı için hayata geçirilen Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi, Hidroelektrik Santralı ve Güneş Enerji Santralı gibi milyonlarca liralık birbirinden değerli yatırımlar Cumhurbaşkanı Erdoğan eliyle Bursalıların hizmetine sunulacak.

METRO 5 SAAT ÜCRETSİZ

AK Parti İl teşkilatı cumhurbaşkanını en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklarını yaptı. Meydana dönüştürülen Atatürk Stadyumu'nda yapılacak ilk etkinlik olan mitinge yoğun bir katılım beklenirken, vatandaşların miting alanına ulaşımda bir sorun yaşamaması amacıyla metro 14.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

TARİHİ GÜNLERDEN BİRİ...

Erdoğan'ın Bursa ziyaretine ilişkin açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhurbaşkanı'nın Bursa'ya değer verdiğini ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız döneminin yarısına ulaşmadan 4'üncü kez Bursa'ya gelmiş oluyor. Bu bizim için mutluluk. Bizler de yatırımlarımızla Cumhurbaşkanımızın ziyaretini taçlandırmış oluyoruz" dedi. Daha önce Erdoğan'ın 800 milyon liralık yatırımın açılışı için Bursa'da bulunduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "366 milyon liralık yatırımın 236 milyon lirası Büyükşehir'e ait. 54 kalemde açılışımız olacak. Tarihi günlerden birine tanıklık edeceğiz. Meydanımız da Cumhurbaşkanımızın önerisi ile gerçekleştirildi. Kentimize Kültür Park ile bütünleşen her türlü etkinliklerin, konserlerin, festivallerin yapılacağı güzel bir meydan kazandırıldı" diye konuştu.

BURSA TRAFİĞİNE ERDOĞAN AYARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa'da eski stat alanında yapacağı miting dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak. Bu kapsamda, bugün saat: 10.00'dan itibaren Merinos Kavşağı'ndan Stadyum Kavşağı arası iniş ve çıkışı ile Beşikçiler arası Çekirge gidiş istikametleri araç trafiğine kapatılacak. T1 (İpekböceği) hattı da çalışmayacak. Çekirge Caddesi'nden Stadyum Kavşağı'na geliş kısmı, (Beşikçiler ile Stadyum Kavşağı arası) geliş istikametine göre trafiğe kapalı olacak. Bu istikametten gelişler Hamzabey (Çelikpalas Otel) kavşağından Muradiye istikametine verilecek. Altıparmak- Çekirge istikametinde araçlar, Stadyum Kavşağı'ndan geliş şeridine aktarılarak, Beşikçiler Kavşağı'na kadar bu şeridi kullanacak. Gençosman Kavşağı - Fevziçakmak Caddesi- 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı- Altıparmak Çıkış - Cemalnadir Caddesi - Atatürk Caddesi - İnönü Caddesi ve Ankara Yolu güzergâhlarında, geçişler esnasında kısa süreli araç ve yaya trafiğine kapatılacak. Sürücüler mitingi süresince İstanbul yolu, İzmir yolu, Avrupa Konseyi Bulvarı, 11 Eylül Bulvarı, Mudanya yolu, Ankara yolu ve Eğitim Caddesi istikametlerini kullanabilecekler.

.