www.bursadameydan.com
Dünya kurulduğu günden itibaren devam eden ve kıyamete kadarda devam edecek olan bir hak- batıl mücadelesi her alanda kendini gösterirken, ülke olarak biz de tarafımızı açıkça ortaya koyabilmenin cesaretini ortaya koyuyoruz.
Bizi her alan tutsak etmek isteyen başta ABD olmak üzere bazı devletlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın REST çekmesi bunun en açık örneğidir.
Bizim millet olarak her zaman kullandığımız kavramlara bakıldığında,
Batıl;nefislerin esaret altına aldığı kişilikleri zulüm,benlik,bencillik, sömürü, haksızlık, iftira, yalan,dalavere, düzenbazlık gibi özelliklerle kuşatır. Bu kişiliklerin hayat felsefesi dünyalıklar üzerine kuruludur.
Yaşadıkları sürece elde ettikleri ya da etmeye çalıştıkları her türlü dünyalıklar onlar için başarının tatmin araçlarıdır.Amaç ise her zaman daha fazlasını elde etmektir. Bunları yaparken de kullandıkları en güçlü silah hiledir,ihanettir. Bunlar her zaman avamın önünde olmuşlardır ve çoğu zamanda istediklerini elde edebilmişlerdir.
Yıllarca sinsice hareket edip ülkenin her alanına çöreklenmeyi başaran Fetö terör örgütü gibi…
Bir de haktan yana olanlar vardır.Onlarda her zaman doğruluğu, dürüstlüğü, hakkaniyeti, sevgiyi, saygıyı,hoşgörüyü, iyiliği isteyip zulme, haksızlığa, sömürüye, yalana, talana yüz çevirip,fani dünyanın sonunda ebedi hayat vardır diyerek yaşamayı uygun görenler..
Bunlar her zaman sayısal açıdan azınlıkta olup, çoğu kez yürüttükleri mücadelede zahiri açıdan yenik ama batıni yönden galiplerin galibi olarak şereflenmişlerdir.Bu grubun hilekarlara karşı kalkanı ise her zaman
dik duruş ve adalet olmuştur.
Bir de tarafsız olanlar vardır. Nemelazımcılar yani. Bunlar etliye sütlüye karışmayan tiplerdir. Aslında marifetleri hem camiye mum yakmaktır hem de kiliseye. Böylece kendilerini garantide hissederler.
Bunlar her zaman çoğunlukta olmuşlardır ama mutluluk onlar için tadılası bir duygu olmamıştır. Bunların ne silahı vardır ne de kalkanı.
Hayatı boyunca nerde bir zalim görse karşısına dikilene ve nerde bir mazlum görse koruyup kollayana ne mutlu!
Bugün ülkemizin ayağa kalkarak, yürüdüğü yollar dikenlerle örülüdür, ayağımıza batar da canımız acımaz ve lakin yüreğimizi kanatan dikene batmadan yürüdüğünü zanneden ayakların prangaları kırılmıştır.
Hainler ya da ihanet çeteleri,terör örgütleri bekli de hayatlarında en büyük darbeyi almış,iç barışın sağlanması noktasında önemli adımlar atılmıştır.
PKK,PYD,DAİŞ,FETÖ,DHKP-C gibi terör örgütlerine anladıkları dilden cevap verilmiştir,verilmeye de devam ediliyor.
Bu konuda duygusallığı bir kenara bırakalım…
Taşeron terör örgütlerini kullanarak, bizi karanlığa sürüklemeyi amaçlayanların bu kirli düşünceleri başarıya ulaşamamıştır.Şimdi içeride bulunan işbirlikçilerini de devreye sokarak,ekonomik açıdan ülkeyi zora sokmak için sarfettikleri caba da  boşa çıkacaktır.15 Temmuz’da başaramadıkları gibi yine başaramayacaklar..
Kirli ittifaklar yanıltmasın, korkutmasın kimseyi…
Dertlenelim,bir kez daha toparlanalım,ama asla karamsar olmayalım.Ülkede huzur ve istikrarı isteyen her vatandaş elini vicdanına koyarak ülkenin geleceği için inşa edilen duvarlara bir tuğla koymalıdır.
Şikâyetlerimizi bir kenara koyalım.
Unutmayalım ama unutkan olalım…
Hz.Ali kuyulara dökerdi derdini. Biz ise o kuyuların mestanesi olan bir milletin evlatlarıyız.Bizim muradımız o kuyularda boğulmak değil, içimize sokulmak istenen bölücülüğü o derin kuyulara atmayı başarmaktır.
İhanetle başarılı olacakları görüntüsü verenler yanıldı.Aslında yaptıkları yada yapmaya çalıştıkları kendi marifetlerinden değil,bugün Filistin’de kendini şeytanın hilelerinin onlardaki tezahürünün yansımalarıydı.
Bilmedikleri bir şey vardı; Allahın adalet kalkanıyla korunan insanlar var oldukça,rahmani melekler şeytana teslim olmaz.
Bakmayın siz bilincini kaybetmiş,tutarsız dindarlık adı altında dini sömürerek yıllarca ihanet çetesine,eleman kazandıran hainlerin yurt dışında hala salvo yapmaya çalışmalarına..
Devlete saldırmalarına…
Kin ve nefret kusmalarına…
Her şeye rağmen "Milli değerlerine sahip çıkanların desteklenmesi" anlayışının ve “milletin mazlumiyet birlikteliğinin” desteklenmesi ülkenin istikrarıyla kaderiyle alakalıdır…
Şu günlerde fazla söze ne hacet…
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.