www.bursadameydan.com
Bursa’da mantar gibi çoğalan “masaj salonlarından” gelen rantın kimin cebine gittiğini yine bu sütunlardan sorarak aslında, şehirde yaşanan ahlaki erozyona dikkat çekmek istemiştik.
Halkı olduğumuz bu konuda, yürüttüğümüz mücadelenin ne kadar kıymetli olduğunu haberin yayınlanmasının  ardından gelen destekle telefonlarıyla gördük.
Evet Bursa’da yaşanan  bu gayrimeşru hayatın, batakhanelerin insanları nasıl isyan noktasına getirdiğini önceki akşam Elmasbahçeler Mahallesinde yaşadık.
Ajanslara düşen haber aynen şöyle;
“250 kişilik mahalleli, uyuşturucu sattıkları ve fuhuş yaptıkları gerekçesiyle bir adam ve kadını önce darp ettiler,daha sonra evine taşla  saldırarak Mahalleden çıkarılmasını İstediler.Yaralı halde evde tutulan kadın ve erkek mahalleli dağılınca Polis kontrolünde hastaneye kaldırıldı.”
İsyan noktasına gelen kalabalık dağılmayınca, mahalleye gelen Ak Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ve Bursa Emniyet Müdür vekili Cahit Şahin’in ikna çabaları sonrası kalabalık güçlükle sakinleştirildi.
Ve kadın mahalleye geri dönmeyince vekil Özen’in de ikna çabalarıyla kalabalık dağıldı.
İşin özü şu; Site yada apartman sakinlerini tarafından gösterilen tepki dalga dalga yayılarak, mahallere, hatta Bursa’nın bir çok yerinde kendini göstermeye başladı.
Ortak kanı şu; Ahlaki erozyona çanak tutan bu batakhaneler, insanları rahatsız ediyor.Halk mahallerinde fuhuş yapılmasını,uyuşturucu satılmasını istemiyor.
Bizimde uzun zamandır gündemde tutmaya çalıştığımız bu sorunun ortadan kaldırılması için verdiğimiz mücadeleyi bugün kimse gölgelemeye kalkmasın.
Yıllarca bu mesleğin yıllarca oksijeni bol zirvelerinde koşturan bir gazeteci olarak, hiçbir zaman olayları şahsileştirerek, kişileri hedef tahtasına oturtmadım.
Bu böyle biline..
Olaylara mümkün olduğu kadar toplumsal düzlemde bakmaya özen gösterirken, eleştirilerimizde kimseyi yargılamak gibi bir düşünce içinde de olmadım. Gazete köşelerini de hiç bir zaman mahkeme gibi kullanmadım.
Evliyalar şehri Bursa’da yaşanan bu rezaleti, toplum adına, demokrasi adına ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya, sorgulamaya itina gösterirken, neticeyi de toplumun izanına bırakıp,önlem alınmasını istedim.
Bu şehirde bir yanlış yapılıyorsa, hata varsa toplumun önünde bulunan, siyasetçi ya da bir yönetici yanlışın içine girmişse,buna bile bile göz yumuyorsak, bu en başta kendi mesleğimize ihanet olarak algılanmalıdır.
Sonucu ne olursa olsun…
Bugün gelinen noktada, mesaj salonlarına, ahlaki erozyona karşı gösterilen tepki,çığ gibi büyüyerek dalga dalga yayılmaya başladıysa bunun sorumluları tedbir almak zorundadır.
Elmasbahçeler mahallesinde gece geç saatlere kadar süren tepkiler ilerleyen saatlerde isyana dönüşüp,faciayla sonuçlanabilirdi, Milletvekili Refik Özen olmasaydı…
Gelinen noktada,topu bürokrasiye atmak “Biz üzerimize düşeni yaptık” şeklindeki açıklamalar sağlıklı bir anlam içermiyor.
Sessizliğe bürünen,Osmangazi Belediye başkan yardımcısı Erkan Albayrak ve yanındakiler toplumu aydınlatmak durumundalar.
Ha toplumdan gelen tepkilere kulak tıkayıp, yine bildiklerini okumaya devam edeceklerini düşünüyorlarsa, yanlış kulvarda koştuklarını ifade etmek isterim…
Hem benim hem de Gazete’nin yayın ilkeleri bellidir.
Yanlış kulvarda koştuklarını hem yazılı hem de sözlü olarak defalarca deklere ettiğim gibi peşini bırakmaya niyetim yok.
Ak Partili bir Belediye ye vurma gibi bir düşünce içinde olduğumu düşünenler varsa, niye böyle düşündüklerini anlamak için bir kez daha aynaya baksınlar.
Eleştirilerimize tahammülü olmayanların “demokratik” olmayan davranışlar içine girmesi bu kente hiçbir şey katmaz.
Söyleyeceklerimi ulu orta söylüyorum.
5 aydır hiç kimseden çekinmeden söylediğim gibi yine söylerim.
“Masaj salonları ahlaksızlığa çanak tutuyor” iddialarının arkasına yine dururum.
Benim siyasi bir kaygım yok. Siyasi bir beklentim yok. Siyaset üzerinden de bir kazancım da yok.
Olmadı olmayacak.
Gündeme taşıdığım bu rezalet birilerinin kimyasını bozsa da,biz haklı olduğumuz bir konuda susmayız.
Çünkü biz Bursa’yı seviyoruz...
Bursa’da ki insanları seviyoruz…
 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.