Aktaş’ın “Acil eylem”planı

Göreve gelir gelmez aldığı radikal kararlarla Büyükşehir’de yeni bir dönemin başladığının işaretlerini veren Başkan Alinur Aktaş, dün de “acil eylem” planını açıkladı.
Büyükşehir belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte uyuma modunda ki tüm birimlerde hareketlilik başladı. Genel Sekreter yardımcıları başta olmak üzere Belediye şirketlerinde değişime gidildi. Burfaş,Burulaş başta olmak üzere genel Müdürler değiştirildi.Hoyratça kullanılan yüzlerce araç Belediyenin otoparkına çekilirken,Bursa’nın sorunları masaya yatırılarak çalışma stratejisi belirlendi.
İşte yapılan bu çalışmaların ardından,dün Başkan Alinur Aktaş bir anlamda yol haritasını açıkladı.Başkanın açıklamaları gazetemizde yer alacağından, ayrıntıya girmeden şunu ifade etmek istiyorum.
Başkan Aktaş ve ekibi,Bursa’nın sorunlarını en aza indirmek için kolları sıvamış.Kararlılar,başaracaklarına inanıyorlar.Bu anlamda önemli adımlar atılmaya başlanmış.
Bursa’da yaşayan insanlar gibi bizde dikkatle izliyoruz.
Bursa'nın gelişimi, ve sorunların ortadan kaldırılması bakımından mevcut siyasi irade de Başkana destek veriyor.
Yakın zamanda eleştirilerde gelebilir.
Ancak Bursa’nın hayrına yapılacak bir çalışmada,kimin hayır kimin şer cephesinde olduğu bellidir.İzan ve basiret sahibi insanlar bunu ayırt edebilecek güçtedir. 
Lâkin…
Siyaseti, menfaati için yapanlar, başarısızlıklarını örtmek için daha önce başvurdukları eylem ve söylemlerinde artış gösterecek olsa da yaklaşık 14 yıllık bir tecrübeye sahip Başkan Alinur Aktaş kimin nerede nasıl durduğunu çok iyi bilecek bilgi ve beceriye sahiptir.
Alinur Aktaş aynı zamanda teşkilatçıdır.
“Amaca giden her yol mubahtır” anlayışındaki yaklaşımlara bu defa prim verilmeyeceğini düşünenlerdenim.
O nedenle Başkan Alinur Aktaş’ın açık gönüllülükle ortaya koyduğu sorunların çözümü anlamındaki gayretini önemsiyorum. Memleket menfaatine koşulan bu yolda, bukalemun suretli ve göbeklilere artık prim verilmeyeceğini de biliyorum.
Bursa'da Ak Parti hala Türkiye'nin en güçlü partisi ise,İnançla,ihlasla siyasetin çirin yüzüne direnenler,yapacakları icraatlarla mutlaka kazanacaktır...
Başaracaktır..
Geçmiş yıllarda olduğu gibi....