HOŞ GELİŞLER OLA 2018!

Git bizden 2017… Acıttığın her an için bir adım daha at ve uzaklaş… Terket artık lütfen bizi. İliklerimize kadar işleyen bütün hüzünlerimizi ve umutsuzluklarımızı da koy bavuluna ve git. Kapıyı çarp ziyanı yok yaşam alanımızdan çık yeter. Giderken yanına aldığın açlığın, susuzluğun, savaşın, acının, intikamın, hainliğin ve ölümün yerlerini de şöyle bir ıslak mendille sil de, izi kalmasın bir zahmet. Sadece öğrendiklerimiz kalsın. Mutlu ve umutlu anlarımız, en büyük kahkahalarımız ve tabii ki en sevdiklerimiz.

2017… Neler döküldü eteklerinden, neler gizlendi kıvrımlarında… Sen ve biz, sen ve ben, sen ve o, sen ve yaşayanlar bilir sadece. Ne çok an’ı mıhladın aklımıza, en derinimize. Büyürken bedenen, giderek ve acıca, küçülüyoruz aslında devamlı arttığımızı sandıkça; yaşadıkça, sevdikçe, anladıkça ve özledikçe... Ne garip yaklaştıkça kıymetli sandıklarımıza, kendimizden uzaklaşırcasına yaşıyoruz her yeniden yine gelen yılı. Sevenden uzak, sevmeyene sarılarak, umutsuzca, yalnızlığın pençesinden kurtulmak adına, ne duvarları ev yapıyoruz kendimize. Nerede duracağımızı bilmeden karşıdan karşıya geçiyoruz.

Uykularımızı bize geri ver 2018… Huzurlu ve mutlu uykularımızı… Çocukluk uykularımızı, çocukluk hayallerimizi, çocukken ki umutlarımızı… Bize bizi geri ver 2018.

Bugün yağmur yağıyor. Düşen damlaların sesiyle gözyaşı döküyor 2017’im. Bırakalım da zehrini akıtsın 2017’miz. Ve tertemiz gelsin bize 2018. Ne manalı olur gelirse yine bir de karla, bembeyaz bir sayfa daha açar yaşamamıza… Melekler 7 yi sever bende onlara güveniyorum ama en sevdiğim sayıdır 8. Zaten melekler 8’i de sever. 8, bana estetik gelir her zaman. Bir mahallenin en güzel ve en zarif kızıdır o bana göre... O yüzden hoş gelsin 2018. Ve en güzeli olsun yılların. Evrenin bizden çaldıklarını bize getirsin. Özlediklerimizi bize geri versin. Elimizi tut, gözyaşımızı sil ve umutlarımızı yeşert 2018. Ve lütfen gerçekleştir. Bizi duyduğun için teşekkür ediyor, sana sonsuz güveniyor ve inanıyoruz. Hoş geldin 2018. Herkese hoş gelsin 2018…