www.bursadameydan.com
İçişleri Bakanlığının talimatıyla,Diyarbakır,Van ve Mardin Belediye Başkanlarının görevden alınmasına HDP’lilerden sonra bir tepki de CHP Bursa İl Başkanlığından gelmiş…
CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, yaptığı açıklamada, demokrasinin kurallarından bahsetmiş, ve “seçimle gelen seçimle gider. Seçimle gelen kayyımla gidecekse sandık anlamını kaybeder.Millettin iradesiyle inatlaşılmaz” demiş…
Ardından da eklemiş;
“Cumhuriyet Halk Partisi’nin terörle mücadeleyi Türkiye’nin ortak milli meselesi olarak görür. Terörün her türlüsünü lanetler.Ancak sandık hukukuna vurulan her darbenin demokrasiye vurulmuş darbe olarak görülmeli.Sandığa ve seçmen iradesine sahip çıkmak,demokrasiye ve Türkiye’ye sahip çıkmaktır. Belediye başkanlarının görevden alınması kararı hukuki değil siyasidir"
Yani operasyonlar Başkan Akkuş’u o kadar germiş ki ifadelerinde; görevden alınan Belediye Başkanları PKK’ya destek verse de fark etmez.Bu isimlere sahip çıkmayı,Türkiye’ye sahip çıkmakla eşdeğer olarak görmüş.
Akkuş’un bu açıklamalarını vatandaşın izanına bırakıyorum…
Anlaşılan bu süreçte müthiş bir “algı operasyonu” yürütülmek isteniyor.
Sadece Akkuş değil,CHP içinde yer alan gerçek vatansever sosyal demokratlar bile bu “algı operasyonunun bir parçası olmuş…
Bizim meslektaşımız, dürüstlüğünden zerre şüphe duymadığım Fırat Yılmaz bile Diyarbakır,Van ve Mardin’de yapılan operasyonları “kayyım darbesi” olarak nitelendirmiş.
Şunu bir defa daha hatırlatalım;
Bugün mecliste bulunan HDP, gavura kul olmuş terör örgütü PKK’nın siyasi kanadını temsil etmektedir.Bunu kendileri de defalarca itiraf etmişlerdir.
Sanırım buna itiraz eden olmaz…
Bugün gelinen noktada ise devlet; PKK yandaşlarını işe alan,şehit yakınlarını işten çıkaran belediyelere kayyum atamıştır.
Ama ne hikmetse, ses CHP'lilerden geliyor.Ana muhalefet Partisinin temsilcileri feryat figan ediyor. 
Hayırdır; ne kadar inkar etseniz de ortaklık yaptığınızı biliyorduk. Seçimlerde aynı kulvarda koşuyordunuz.Bu birliktelik kardeşlik hukukunuz farklı bir kulvara mı taşındı.
Nedir zorunuz?
Devletin "halka hizmet" için gönderdiği paraları Kandil'e yollayan, PKK sempatizanlarını eleman diye işe alan,asker ve sivili acımazsız katleden terörist cenazesinde şov yapan kimlerdi!
Yani, Belediye Başkanlığı dışında her şeyi yap!
Sonra da "Kayyım darbesi" diye bağır!
Ne güzel!
Birlikteliğin itiraf mıdır bu?
Seçilmiş diye, her kahpeliğe, göz yumacak aciz bir devlet yok artık.
Suriye'nin kuzeyindeki terör yapılanmasını yok etmek için sınır ötesi bir harekat an meselesi iken ,Belediyelerin PKK-YPG terör örgütüne güç ve imkan sevk etmesini nasıl içinize sindirebiliyorsunuz?
Hendekleri, tuzakları, kalkışmaları bu devletin unuttuğunu mu zannediyorsunuz.
3 ayrı Belediyeye kayyum atanması ,sağır sultanda biliyor ki;Fırat'ın doğusuna yapılacak operasyon öncesi hazırlığın bir parçası gibi duruyor.
Diyarbakır, Mardin ve Van belediyesinin HDP'li 3 başkanı terör örgütüyle bağlantıları nedeniyle görevden uzaklaştırıldığını devletin en üst makamları açıkladı.
Türkiye Suriye’de PKK’ya karşı operasyon hazırlığı yaparken, operasyon başladığında ülke içinde yeni bir “Çukur eylemleri” girişimine hazırlık yapılan 3 şehrin HDP’li Belediye Başkanlarını görevden alması sizi niye bu kadar rahatsız etti.
Gerdi…
Derdiniz ne?
Bakın, ortağınız İP’den ses çıkıyor mu?
Ülkücülükten-Türkücülüğe terfi edenlerin hepsi kulağının üstüne yatmış, ölü taklidi yapıyor.
Siz hala katilin kayığına binerek, 30 Ağustos’ta kahramanlara el sallamanın ne anlam ifade ettiğini, siyasi hırslarınıza kurban ediyorsunuz.
Kongrelerinde şanlı Türk Bayrağını indirme cesaretini gösteren HDP’lileri de Nilüfer’de yapılacak o anlamlı güne davet ettiniz mi?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk o gün sizi izleyecek.
Bu soruya Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem cevap versin ki, o gün bizde orada olalım.
Son sözüm şu ki;
Sen içerde güçlü olmazsan, Suriye’de de güçlü olamazsın.
Birileri senin kaderini belirler…
Anlatabildim mi Sayın AKKUŞ
CHP Genel başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve İl Başkanı Akkuş'un HDP İl Başkanlığına yaptığı destek ziyareti... 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.