www.bursadameydan.com
SİYASET:
YÜKSEL YILMAZ 'BİZ OLURSAK GÜÇLÜYÜZ'

Yılmaz’ın delegelere yaptığı konuşmanın satır aralıklarında ise şunlar vardı.

Yüksel Yılmaz konuşmasında “16 Ağustos’ta gerçekleşecek bütün İYİ’lerin kazanacağı il kongremizde, bana yarenlik eden arkadaşlarımla birlikte “BİZ OLURSAK GÜÇLÜYÜZ” düşüncesiyle yola çıkarak İYİ Parti Bursa İl Başkanlığına ve yönetimine talip olduk. Bu vesile ile ilçe başkanlığınıza yaptığımız ziyarete katılımızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz. Sefalar getirdiniz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını yerlerin ve göklerin mutlak hakimi yüce ALLAH’tan niyaz ederim. “ dedi

Yüksel Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti.

“Değerli başkanım yapmış olduğunuz 2. Olağan ilçe kongresinde seçilen yönetiminiz hayırlı olsun. Rabbim ilçeniz için, Bursa’mız için hayırlı çalışmalara imza atmayı nasip etsin.”

Yüksel Yılmaz delegelee yaptığı konuşmada, merkezi yönetimi de hedefe koydu. Yılmaz hükümeti işaret ederek!

“Değerli arkadaşlar;

Mevcut iktidar bu ülkeye 3 şeyi yada bir diğer deyimle 3 y’yi bitirmeyi vaat etti. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar. Bugüne dönüp baktığınızda daha fazla yoksulluğun, çok daha fazla yolsuzluğun ve kafasını kaldıran terörist ilan edildiği çok çok fazla yasakların getirildiği bir ülke haline geldik.”

“Bütün bunlar yetmezmiş gibi hayatın her alanında kötüye gidişin farkındasınızdır Ak Partide emin olun bu kötü gidişatın günah işlemekte beis görmeyenler hariç herkes farkına varmış durumda. Bazı vatandaşlarımızda aynı Stockholm sendromu gibi, katiline aşık olmuş mağdur durumunda” dedi.

Yüksel Yılmaz konuşmasında tarımdan sanayiyew birçok konuda delegelere bilgilendirme yaptı.

“Tarımda, sanayide, hele hele esnafta adeta millet fakr-ü zaruret içine düşmüş durumda. Hiç uzağa gitmeden Kestel ve Gürsu çiftçisinin halini gözünüzün önüne getirin ne demek istediğimizi anlarsınız. Eskiden Mahsulünü yetiştirip satıp geçinen iken,artık tarlasını satarak geçinen bir ülke olduk”

“Gel gör ki bizim ülkemizde İYİ parti kurulmadan evvel, siyaset üretme adına her türlü ortam müsait iken, muhalefet partileri milletimize umut olamadılar. Halkımızı adeta AK partiye mahkum ettiler”

Yımazın konuşmasının devamı ise şöyle.

“Bu ahval ve şerait içinde “bu böyle gitmez kardeşim” diyerek ortaya çıkan ve İYİ partiyi kuran Cesurlar Hareketinin lideri Sayın Meral AKŞENER ülkemizde umutların yeşermesine vesile oldu. Kıvılcımı yakıla bu hareketin malumunuz üzerine başından bu yana Bursa ön saflarda yer aldı. Bunda hepinizin emeği ödenemeyecek kadar çoktur. Değişim hareketinin öncüsü olan bu kadim şehrin, parti anayasasının yazılmasında, tüzüğünün hazırlanmasında, bu garip kardeşinizle beraber bütün iyiliksever insanlarının büyük emeği, gayreti, mücadelesi ve alın teri oldu.

Değerli gönüldaşlarım;

Çocuklarımıza daha İYİ bir gelecek hazırlamak ve güzel günler görmek adına kurulan İYİ Parti yaklaşık sizlerin sayesinde bugünlere geldi. Bu süre zarfında yenilmez armada görülen AK Parti, Sayın Meral AKŞENER’in siyaset sahnesinde yer almasıyla birlikte yenilgiyle tanışmaya başladı. Milletvekili seçimlerinde çoğunluğu kaybeden iktidar asıl darbeyi, yerel seçimlerde millet ittifakına kaybettiği büyükşehirlerde aldı. O gün bugündür ayıkken kâbus görmeye başladılar ve görmeye de devam edecekler. Dolaysıyla sizlerin azmi ve gayretiyle başlayan bu süreç milletimizin sırtında artık kambur olan Ak Parti iktidarının sonunu getirecektir.

İYİ Parti Türk siyasetinde belirleyen olmuştur. Bundan sonra ise yine sizlerin gayretiyle inşallah başrolde olacaktır. Bursa’mızın ve Türkiye’nin Meral Akşener gibi bir cumhurbaşkanına ve İYİ Parti iktidarına ihtiyacı vardır.

Değerli dava arkadaşlarım;

Bizlerde bu iktidar hedefine ulaşmak için sorumluluk alanımız olan Bursa’mızda partimizi başarılı kılmalıyız. Bir başka ifadeyle Bursa’da şampiyon olmalıyız. Bu sebeplerden ötürü arkadaşlarımla birlikte “İLK GÜNKÜ AŞKLA” yola revan olduk.

Bu düşünceden hareketle delege arkadaşlarımız teveccüh gösterip bizi yeniden göreve layık görürse, Partimizin kuruluşunda Bursa’da oluşturduğumuz ideal il yönetimi anlayışını, istişare kültürünü, tabanın sesini ve katılımcılığı yeniden en üst seviyede tutarak sadece Bursa’mızda değil ülkemizde rol model olacağız.

Birlik beraberliği, kardeşliği, saygıyı ve sevgiyi daha güçlü kılarak şeffaf, katılımcı bir İl Yönetimi kuracağız.

Bugüne kadar alışıla gelen hastalıklı siyaset anlayışından uzak, liyakati, parti içi demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü önce kendi vicdanımızda, dimağımızda içselleştirerek bütün teşkilatlarımızda bir hayat tarzına dönüştüreceğiz. 

Sen kalk ben oturayım, illa da ben olayım mantığından uzak “BİZ OLURSAK GÜÇLÜYÜZ” düşüncesiyle bütün herkesi kucaklayan ve kapsayıcı bir anlayışla partimizi sevk ve idare edeceğiz.

Bizim yönetim anlayışımızda yol arkadaşının önünü tıkayan, onu basamak yapan, etik olmayan yollarla itibarsızlaştırmak isteyen düşünce tarzı dün yoktu, bugün de yok ve yarında olmayacak.

Bugüne kadar Yüksel Yılmaz olarak her bir yol arkadaşımın onurunu hep kendi onurum olarak gördüm ve bundan sonra da görmeye devam edeceğim.

İl başkanlığımda sorunların konuşulduğu, tartışıldığı ve karara bağlandığı, fikri hür vicdanı hür yönetim modelinin oluştuğuna herkes şahit olacaktır.

Değerli dostlar;

16 Ağustos’ta yapılacak kongremiz neticesinde sonuçlar ne olursa olsun kazanan partimiz olacak, Bursa olacak ve Türkiye olacaktır. Toyumuzun yapılacağı İbrahim Yazıcı stadyumdan hep birlikte kazananın elini kaldırarak çıkacağız.

Tabi ki kader birliği yaptığımız ve birlikte hizmete talip olduğumuz dostlarımızın ve yol arkadaşlarımızın elini kaldırmak isterdim. Lakin delegemizin bugüne kadarki teveccühü gösteriyor ki arkadaşlarımız bizlerin elini kaldıracak.

Değerli dostlar “İLK GÜNKÜ AŞKLA” 17 Ağustos sabahı, kaldığımız yerden vazifeyi ifa etmek adına desteklerinizi talep ediyor bu duygu ve düşünceler içerisinde katılımızdan ötürü hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner123

banner124

Milletvekili Esgin'den CHP'ye salvo
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı Mudanya Kavşağı...

Haberi Oku