www.bursadameydan.com

Güzel işleri takdir edemiyoruz. Geçtiğimiz akşam metroda gelirken üç genç bindi bir gitar, biri klarnet çalıyor biride takdire şayan bir sesle parçasını söylemeye başladı. Herkes merakla döndü izlemeye başladı, resim çekenler video çekenler hepsi mevcut. Parada topladılar üstüne gayet güzel. Şarkı bitti çocuk alkış istedi ama tek bir kişi bile alkışlamadı. Düşündüm beğendiği ve destek olmak istediği için para verenler niye alkışlamadı? Çok güzel bir parçayı çok güzel seslendirmişlerdi dinlemek güzeldi ama sonunda takdir etmek zor muydu? İlginç gerçekten…

Bizim cılız sesler daha, özgüvenle çıkamaz halde. Cesaret edemiyoruz karşımıza birilerini alma düşüncesinin korkusundan. En büyük sorunumuzda değerlerimize sahip çıkamayışımızdan geliyor. Bizler Anadolu’yu yurt edinmiş bir ecdattan gelip, şanlı tarihimizde tek bir sömürünün yer almadığı, adalet üzere hüküm süren bir geçmişin bugüne uzanan kollarıyız. Bunu da son yıllarda yapılan çalışmalar ile daha net görüyor ve hissediyoruz.

Önceden dine sahip çıkmak, namaz kılmak, oruç tutmak, dinin gerektirdiği gibi davranmak cahillik olarak gösteriliyordu. Zaten kendini Batıdan aşağı görmezsen bu ülkenin vatandaşı olamazdın. Onlar bizden daha iyi, onlar gibi olmamız mümkün değil, bizim insanımızın aklı boş işlere çalışır… Bunlar hepimizin zihniyetine yerleşmiş sözler… Bizler başka milletlere özendiğimiz sürece onların kölesi olarak kalacağız. İşte çok bunalmış dönemlerimizde Recep Tayyip Erdoğan gerçeği ile tanıştık. Ne olursa olsun dimdik duran, gücünü milletinden alan, verdiği sözleri yerine getiren, Türkiye’nin dininin İslam olduğunu ve bunun sindirilemeyeceğini gösteren, gücünü tarihimizden alan, kendi gücümüzle ilerleyebileceğimizi gösteren, mazlumlara ses olan, tüm dünyanın umudu olan, İslam birliğini kuran, tüm dünyaya meydan okuyan son teknoloji havaalanlarımızla, Marmaray’ımızla, Avrasya Tüneli’mizle, Osmangazi köprümüzle, birçok petrol arama çalışmalarıyla, sınırlarımızı terör illetinden kurtarmasıyla karşımızdaydı. ABD’ye diklenen, İsrail’e katil diyen, Almanya’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın huzurunu kaçıran bir lider.

Tüm hayatını yerli ve milli olarak geçirenlerin karşısında şimdi gördüğümüz üzere Batının verdiği ezberle karşımıza çıkan bir siyaseten bitik kişiler var. Önceden Batının karşısında el pençe divan duranlar bugün yine o hale gelmemizi istiyorlar. Bütün yatırımları yıkıp, bütün birikimleri yemek istiyorlar. Hala peşlerinden gidip CHP, HDP, SP, İP birliğine oy verecek kişiler var.

Temennim uyanmaları zira neslimize yazık ettikleri gerçek. Şimdi gündemi biraz takip etsek görürüz aslında ama önce zihin perdelerimizi bir açmamız gerek. Yapılan yanlışları, eksiklikleri söylemek lazımdır fakat haklıya hakkını da vermek icap eder. Sevmeyebiliriz ama ortada ülkenin ileriye gitmesi varsa çabalayanlara destek olmalıyız. Basit bir alkışı yapmak bize bir şey kaybettirmez ama güzel işleri ilerletebilir.

Biz Türkiye’yiz, bu vatanın her zerresi kanımızla sulanmıştır, bu bayrak uğruna ne evlatlar feda edilmiştir, bizler devletiz, milletiz, biz tarihimize sahip çıkanlar, onun asaletini tekrardan diriltmeye çalışanlarız, bizler kimseden medet uman değil sadece Allah’a dayanıp ondan isteyenleriz. Dayanağımız en güçlü olduğundan en gür sesi çıkarmalıyız.

Benim milletim sağduyuludur, ne seçeceğini, bu millet için neyin en iyisi olduğunu çok rahat bilir. Zira seçimlerin sonucunda da bunu çok net göreceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner111