www.bursadameydan.com
Belki birilerini üzeceğiz, 
Belki birilerinin gizlemeye çalıştığı gerçek niyetini açığa vuracağız, 
belki de bazıları için “zülfü yare dokunmuş” olacağız.
Ve… Kimse kusura bakmasın.
Zira AK Parti içinde “nifak tohumu ekme peşinde” koştukları ileri sürülen birilerinin, Bursa kamuoyuna ve siyasi kulislere fısıldadığı “Birbirini yok sayan” ve bize iki farklı açılımda değerlendirme imkanı veren ucu açık art niyetli olanlara ise farklı çıkarımlar yapma fırsatı yaratabilecek iki sorudan bahsedeceğiz.  
Birincisi; AK Parti içinde bir muhalefet mi var? ​          İkincisi; “AK Parti içinde hiç mi muhalefet yok?” 
KRİZ YARATMA TELLALLIĞI
Amacımız, “çapanoğlu” yaratmak değil. Tam aksine, çapanoğlu yaratma peşinde olanların peşine düşmektir.
Sözümüz AK Parti içinde (olası) çapanoğlu peşinde koşanlariçindir.
Zira birilerinin “Küçük bir hareket büyük bir fırtına yaratabilir” hevesi ve ya da “Durum kötüye gidiyor” türünden“kriz yaratma tellallığı” ile kendilerine ikbal yaratma peşinde koştukları son günlerde sıkça duyulur oldu.
Söz de parti içi muhalefet adına bir harekatın içinde olanlar, “Seçmen Mühendisliği” tasarlayanlar, parti tabanını ve seçmeni yönlendirme, etkileme derdine düşmüş olabilirler.
 
Bu cephenin birden fazla aktörü de olabilir. Ayrıca siyasi arenada zaman zaman kullanılan “Parti içi İrlandalılar” diye tanımlanan bu isimler arasında, geçmiş dönem belediye başkanlığı mührünü elinde tutanlar olabilir. Milletvekililiği yapmış hatta bakanlık koltuğunda dahi oturmuş olması da bir gerçeği değiştirmez.
Dolayısıyla, bu tür aykırı çıkış yapanlar, partisine olan sadakatini kendi ikbali uğruna hiçe sayanlara “İrlandalı” yaftası ile etiketlemek haksızlık olmasa gerek.
Oysa şurası bir gerçek ki;  
Onlar için de en azından tarihi arifedir yerel seçimler. Ya aslına dönecekler ya da siyasi-sinsi kurguları boşa çıkacak. Fırsatçılık ve işbirlikçilikleri cenderesinde kaybolup gideceklerdir.
TALTİF EDİLENLER NEREDE ŞİMDİ
Türkiye’yi 16 yıldır iktidarıyla büyüten, projeleriyle rekorlara imza atan, kalkınmada öncü hamleler yapma cesareti gösteren, sosyal ve toplumsal hayatta her kesimden yani “Millet İradesi”nden aldığı  güçle “Güçlü Türkiye”yi inşaa eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 Hedefine erişmek yeni ve büyük zaferlere imza atmak için içinde bulunduğumuz yerel seçimler arifesinde güçlü adayları ve kadrolarıyla adeta “seferberlik” ruhuyla çalışmakta. 
Başbakanlığı dönemi başta olmak üzere 16 yıldır, Cumhurbaşkanlığı ve Başkanlık (Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi) içinde bulunduğumuz “Yeni Türkiye” dönemi de dahil bu güne kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın lütufuna mazhar olmuş, onun takdirleriyle taltif edilmiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) şemsiyesi altında çok sayıda değerli siyasetçiler, siyasi arenada var olma adına teveccüh görmüşlerdir. Bu sayede, Belediye başkanı olabilmişler, milletvekili seçilmişler, bakan dahi olabilmişlerdir. Bu siyasi aktörlerin bir çoğu görevleri dönemlerinde öncelikle AK Parti tabanında olmak üzere toplumdan da takdir edilmişlerdir.
AKTAŞ’IN CESARETİ VE RİSKLER
Yerel seçimlerin kapıya dayandığı, siyasi arenanın giderek ısındığı ve demokrasi adına seçim sandığının bir kez daha seçmenin önüne koyulacağı gün hızla yaklaşırken, herksin “aklını başına devşirmesi” gerektiğine inanlardanım.
Öyleyse şimdi “Eğri oturup, doğru konuşma” zamanıdır.
Muhalefet, henüz adayını açıklayamamış durumdayken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yoluna devam eden AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Alinur Aktaş’a yeni dönem için vize verdi. 
Başkan Aktaş, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası, elindeki başkanlık mührünü; şehrin gelişmesi, kalkınması, bayındır olması, sorunlarının çözülmesi ve kentte yaşayanların refahı, huzuru, mutluluklarının artırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi için, kendi deyimiyle Bursa kamuoyuna “gece gündüz” çalışacağına söz vermişken, süreci baltalamaya çalışanların olması olasılığı son derece manidardır.
Yine Başkan Alinur Aktaş, 
Gelecek adına acil ve olmazsa olmaz diyerek;
Bursa’da trafik ve ulaşım sorunu
Sanayi yerine turizm,
Çünkü Bursa sanayi alanları bakımından (21 Organize SanayiBölgesi mevcut. Bu OSB’ lere ait sahalardaki yatırım oranları ise yüzde 50’nin biraz üzerinde) yani sahalar yetersiz değil tam aksine fazlalık “atıl” alanlara sahip.
Şehrin kucağına oturtulan aynı zamanda Bursa ekonomisini adeta kemiren stadyum,
Yine Stadyum bitişiğinde yapılmakta olan Ali Osman Sönmez Hastanesi, dolayısıyla yakın gelecekte yaşanacak olası trafik keşmekeşi,
Öte yandan Yalova yoluna yapılmakta olan T2 tramvay hattı.
Tabi Kentsel dönüşüm’deki başıbozukluk.
Çarpık kentleşme. Yatay yerleşim kültürü yerine dikey yapılaşma, çok katlı binalarla rant heveslilerine fırsat yaratma.
Bütün bunlara bakıldığında Başkan Alinur Aktaş’ın olası tüm siyasi riskleri üstlenerek, cesurca hedefler koyduğu apaçık ortadadır.
 
Başkan Aktaş’ın  ne kadar “doğru tespitleri ve doğru hedefleriolduğunu görmemek” öncelikle Bursa’ya ihanet olarak kabul edilmeli. İkinci olarak da “akıl, mantık yoksunluğu” diye yorumlanmalı. 
Dahası; Bütün bunların aksini düşünmek, bu güzel şehir Bursa’mıza karşı vicdansızlık denirse, haksızlık yapmış olmayız.
Bütün bu gerçekliği 30-40 yıldır doğru yönetilmeyen Bursa’nın önüne seren, kamuoyu ile paylaşan, “Ben elimi taşın altına koyuyorum” deme cesareti ve erdemliliğini gösteren bir adaya rağmen, hala birileri AK Parti içinde “nifak tohumu ekme peşinde” koşuyorsa, 
Ve… Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş’ı geri çektirebilir miyiz?
Türünden sinsi bir oyunun derdine düşmüşlerse onlara tek cümleyle “yazıklar olsun demek de kifayetsiz kalabilir
Zira tarihte oldukça bol örneği vardır: İhanet içinde olanların sonu, hezimettir.
Gerisi “laf-ı güzaf”
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner111