SON DAKİKA
Hava Durumu

TEKSİDER, ihracata odaklandı

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği (TEKSİDER) Yönetimi çalışmalarını ihracata yönelik olarak yurtdışı pazarlara yoğunlaştırıyor. TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan son olarak Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov’u Bursa’da ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 15:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://bursadameydan.com/
TEKSİDER, ihracata odaklandı

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan’ın da katıldığı görüşmede konuşan TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, “Tekstil ve konfeksiyon sektörü Bursa’nın önemli üretim alanlarından birisidir. Sektörümüz üretim kabiliyetleri bakımından çeşitliliğe sahip olup, dış pazarlarda belli bir rekabet gücüne sahiptir” dedi.

Üyelerini ihracata yönlendirme noktasında faaliyetlerini sürdürdüklerini, ‘Ticaret Köprüsü’ organizasyonları kapsamında dış pazarlara yönelik çalışmalar içinde olduklarını söyleyen TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, “Türki Cumhuriyetler de önemli hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Orta Asya’nın merkez ülkesi durumundaki Özbekistan ile var olan ticari ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirmek üzere TEKSİDER üyeleri olarak heyet halinde Özbekistan’ı ziyaret etmek istiyoruz. Bu anlamda Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov ile görüşmelerimizi çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarette konuşan Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov da Bursa ekonomisinin üretim gücünü ve ihracattaki öncü olma özelliğini yakından takip ettiklerini söyledi.

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği Başkanı Nermin Ceyhan ve Yönetim Kurulu üyelerinin Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov ile görüşmesi iki ülke arasındaki ekonomik iş birliği imkanlarının değerlendirilmesiyle devam etti.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.