SON DAKİKA
Hava Durumu

İmsiad’a Hedefleri Büyütüyor

Bursa’nın aktif ve üretken derneklerinden biri olan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) son dönemlerde gerçekleştirdiği atılımlara bir yenisini daha ekledi. Uludağ Üniversitesi ile bir işbirliği protokolü imzalayan İm

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2014 11:20
Haber Güncellenme Tarihi: 20.10.2014 11:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://bursadameydan.com/

Bursa’nın aktif ve üretken derneklerinden biri olan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) son dönemlerde gerçekleştirdiği atılımlara bir yenisini daha ekledi.

Uludağ Üniversitesi ile bir işbirliği protokolü imzalayan İmsiad, bu protokol kapsamında inşaat sektörünün akademik anlamda birçok desteği almasına olanak sağladı.

Özellikle kurumsallaşma ve istihdam sorununun yoğun yaşandığı inşaat sektörü için böyle bir hamle en azından başlangıç için fazlasıyla önemliydi..Eğer planlananlar hayata geçirilir ise Türkiye genelinde örnek bir sermaye & üniversite işbirliği olur.

Özel Sektör Kentsel Dönüşüm’de Nasıl Kazanan Taraf Olur ?

Bilindiği üzere Kentsel Dönüşüm son yıllar en çok konuşulan konuların başında geliyor. Başta İstanbul ve Bursa için adı sıklıkla geçen kentsel dönüşüm aslında tahmin edilenden de büyük ve çok boyutlu..

Kentsel dönüşüm halk nezdinde her ne kadar sadece binaların yıkılıp yeniden yapılması olarak bilinse de aslında değil ciddi bir sosyal dönüşüm vakasıdır.

Günümüzde yaygın olarak belediyeler ve kamu merkezli birtakım çalışmaların yürütüldüğü kentsel dönüşümde özel sektörde bir an önce yerini almalı..

Bunun için fazlasıyla istekli olan özel sektörün önünde bazı bürokratik engeller olsa da sektörün şimdiden en azından birkaç örnek işle kendini göstermesi gelecek için önemli..

Özel sektöründe Kentsel dönüşümde kazanan taraf olması için yapılması gerekenleri önümüzdeki günler de sizlerle paylaşıyor olacağım. Ama bu konuda ilk söyleyeceğim şey ve bu işin temelini oluşturan etkenlerin başında halk nezdinde “güven” konusunun özel sektör tarafından iyi işlenmesi gerektiğidir..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.