SON DAKİKA
Hava Durumu

Pensilvanya Kralına

Çok hiddetliyim bu günlerde. Ortalık toz duman olunca insanda bir gıcık başlıyor ki; ne öksürmekle gidiyor ne başka şekilde. Diyorum ki; havadan yaz, sudan yaz, bak ağaçlar çiçek açtı onları yaz. Dokunma bir şeye, her şeyde “cıs” yazıyor. Ama yo

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2014 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2014 09:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://bursadameydan.com/

Çok hiddetliyim bu günlerde. Ortalık toz duman olunca insanda bir gıcık başlıyor ki; ne öksürmekle gidiyor ne başka şekilde. Diyorum ki; havadan yaz, sudan yaz, bak ağaçlar çiçek açtı onları yaz. Dokunma bir şeye, her şeyde “cıs” yazıyor. Ama yok, demesem olmuyor!

Daha iki yıl önce de yazdım ben bu konuda. O zaman ne kimsenin kimseye laf dediği vardı, ne yakılan gemiler! Herkes halinden memnundu. Şimdi deniyor ki: Adamlar nereye, kime hizmet ediyormuş. Herşey gümbür gümbür geliyordu oysa ki!

Benim diyeceğim Pensilvanya saraylısına aslında. “Sana olan öfkem var ya; 12 Eylül’de başörtüsünden dolayı askerin tüfeğini o masum çocuklara çevirten Evren’den , 28 Şubatta Müslümanlara kara çalan, bir kesimi inim inleten darbecilerden, Mavi Marmara’daki kardeşlerimizi şehit eden Yahudilerden ve her yerde zulüm yapan zalimlerden daha fazla. Bizim derdimizle hiç dertlenmedin sen.Bırak dertlenmeyi, gemini yürütmek için , teferruat dedin, strateji dedin, olmazsa olmalarımızı feda ettin. Cebrail gelip parti kursa destek vermem diyen sen; şimdi partileri, hükümetleri yönetmeye kalkıyorsun, milleti bölüyorsun.Kardeş kavgasını körüklemekte ki amacın ne..?Saatlerce hem ağlayıp hem konuşabilen sen! Zulüm gören Müslümanlar için tek damla gözyaşını görmedik, bir bedduanı işitmedik. O zaman sen necisin, kimsin ey Pensilvanyalı?

Müslüman; elinden, dilinden, gözünden vs. diğer insanların emin olduğu kişidir. Ben senin elinden de, dilinden de, gözünden de, özünden de emin olamıyorum, milyonlar olamıyor. Ne olacak şimdi? Sana inanan bunca insanın harcadığın emeğini, tükettiğin hayallerini ödeyemeyeceksin. Ve sen o veballe gideceksin.Sana hakkımız helal değil ey Pensilvanya kralı.

DİNLER BAHÇESİ

“Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika Hıristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yılda ise Asya’yı Hıristiyanlaştıralım.”

Bu sözler Papa II. Jan Paul’e ait. II.Jan Paul kim dersek ,”Dinler arası Diyalog” adı altında kurulan tezgahın baş mimarlarından. Diğer mimara gelince, artık bilmeyen yok! Yıllardır devam eden sinsi çalışmalara bir örnek de Asya’da yapılmış. Hoşgörü adı altında yapılan dinler bahçesi tam bir skandal ! En başta İslam’ı temsil eden bir yapı var ki; boyu bir şadırvanı geçmiyor. Hemen arkasına daha büyük bir kilise ve onunda arkasına devasa boyutta bir havra.

Bu sözde hoşgörü bahçeleri misyonerlik faaliyetleri için kullanılıyor.. Amaç,bizzat Allah tarafından hükmü kaldırımış olan dinleri , Hak din olarak göstermek ve insanların dikkatini çekmek. Misyonerler: “Birbirini tamamlayıcı dinler” gibi ifade ve“İbrahimi Dinler” sloganlarıyla sahada dolaşıyorlar .Oysa ki;Kur’an-ı Kerim’de diğer dinlerin hükmünün kalmadığını ve kıyamete kadar korunmak üzere tek din, tek kitap indirdiğini, sadece onu rehber edinmemiz gerektiğini söyleyen “Allah”dır! Allah’ın söylediği söz üzerine söz söylemek ve O’nun Peygamberinin metodundan başka metot belirlemek kimin haddine?…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.