SON DAKİKA
Hava Durumu

Filistin…

Yazının Giriş Tarihi: 05.06.2024 14:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 14:08

İsrail’in Filistin topraklarının işgalinden sonra şimdi de bölge insanına özellikle de Müslümanlara yaptığı soykırım halen devam etmekte… Haliyle biz insanoğlu da yapılan bu insanlık suçu karşısında susamıyoruz…

Sadece izliyormuşuz gibi geliyor bana elimizden hiçbir şey gelmiyor. Keşke gelse…

Bir türlü bitmek bilmeyen bu insanlık suçu artık hepimizi çileden çıkarır hale geldi.  İsrail savaş uçakları, Refah'ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı UNRWA depolarının bulunduğu bölgenin yakınında yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladı.

Bombalama sonrası hayatını kaybeden en az 45 Filistin vatandaşı var.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Refah'ta yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına düzenlediği saldırıda, yaralı sayısının da 249'a yükseldiği belirtilerek, yaşamını yitirenlerden 23'ünün kadın, çocuk ve yaşlı olduğu ifade edildi.

Görgü tanıkları, "İsrail ordusunun bombardımanı kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden oldu. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor." dedi.

Tanıklar, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtmiş.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 239'u çocuk, 10 bin 93'ü kadın olmak üzere 35 bin 984 Filistinli öldürüldü, 80 bin 643 kişi yaralandı.

İğrenç… Neden bitmiyor savaş? Nedir bu insanların bu çocukların suçu? Minicik çocukların canını bu kadar yakmak neden? Nasıl sızlamaz yürek?

O kadar üzülüyorum ki bir anne olarak ciğerim sızlıyor.

Aklıma piyanist filmi geldi. Muhakkak izlemişsinizdir siz de. Polonya'daki Yahudilere yaptığı iğrenç soykırım ve bir piyanisttin yaşam mücadelesi.

Film o kadar etkileyiciydi ki hepimiz lanet yağdırdık savaşa…

Eee peki şimdi?

Peki günümüz İsrail’i Filistin’e aynı soykırımı yapmıyor mu?

Bu ne iğrenç bir intikam projesidir.

Tabi ki bu nefrete diğer ülkelerde sessiz kalmadı ve İsrail'in Refah'taki kampı bombalamasına dünyadan tepkiler gecikmedi.

Filistin halkına destek veren ülkeler Filistin’i, Filistin Devleti olarak tanıyacaklarını söylediler.

Avrupa Birliği'nde, İrlanda, Norveç, İspanya ve İsveç gibi ülkeler Filistin'i resmen tanırken, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Polonya ve Slovakya gibi diğer ülkeler de Filistin'i tanımış durumda.

Halklar kardeştir. Acın acımdır Filistin!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.