SON DAKİKA
Hava Durumu

Kimseye güvenemiyoruz

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2024 11:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:52

Geçtiğimiz hafta kötüydü. Aslında bu son seneler kötü… Bilemiyorum siz de aynı şeyleri hissediyor musunuz. Tüm hevesimiz kursağımızda, tüm gülümsememiz yüzümüzde asılı kalıyor.

Ne demek istiyorum örnek vereyim.

Geçtiğimiz günlerde kızımı ve yeğenlerimi bir araya getirdik. Güzelce bir hafta geçirdik. Uzun zamandır hastalıktır okuldur bir araya gelemedik sevdiklerimizle. Güzel bir haftaydı. İçim huzur dolu, özlem gidermiş ailece bir araya gelmiş şekilde eve döndük. Haliyle elimi telefona uzatmadım çok. Haberlere de kulak kesilmedim bu hafta.

Eve dönmemle tüm hevesimin kaçması ve eski halime dönmem bir oldu. Ne idüğü belirsiz bir garabetin, kendisine merhamet edip üşümesin diye arabasına alan iyi kalpli bir insanı vurduğunu öğrendim.

Üstelik adamcağızı vurup öldürdükten sonra bir de tokat atıp ‘herkese güvenme’ diye öğüt vermiş katil.

Peki şimdi biz kime güvenelim?

Kime inanıp, kiminle dost olalım?

Arkadaş olmayı geçtim. Yardım eli uzatmayalım mı kimseye? Ve yahut yardım istemeyelim mi kimseden?

Üstelik bu manyak pişman olup öldürdüğü kişinin kızını arıyor ve ambulans çağırın diyor. Hiç tanımadığı bir insanı sırf tipini beğenmediği için öldüren, sokakta sadece önünden geçti diye bir kadını katleden, markete gelen hamile bir kadını vuran manyakları geçtim; kendisine merhamet edip üşümesin diye arabasına alan iyi kalpli bir babayı, eşi hadi hepsi şöyle dursun iyi kalpli bir vatandaşı öldüren manyaklar da türedi.

Şimdi biz neye heves edip neye sevinelim. Ailemizle geçirdiğimiz güzel bir güne gülümsemekten bile utanır olduk. Hevesimiz kursağımızda gelecek kötü haberleri bekler olduk.

Kimseye güvenemiyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.