SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Aktaş kendinden çok emin...!

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2024 15:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 16:28

Yerel seçimler sonrası siyasi tablonun nasıl şekilleneceği tartışmalarının devam ettiği şu günlerde Başkan Alinur Aktaş  önceki  gece saat 11.00 sıralarında Almira Hotel de basın mensuplarıyla bir araya geldi…
Gündüz yapılan saha çalışmaları nedeniyle Başkan Aktaş’ın geceyi tercih etmesi ortama da farklı bir hava kattı.
Hemen ifade edeyim;Adaylıkların belirlenme sürecinde yaşanan gerginliklerin etkisini üzerinden atan Başkan Aktaş’ı doğrusu çok rahat gördüm..Kendinden gayet emin
Sorulan her soruya içtenlikle cevap verdi …
CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in adayları Mustafa Bozbey'in proje tanıtım toplantısında  yaptığı açıklamaya değinerek, Bozbey ve  İYİ Partinin Başkan adayı Türkoğlu’nu eleştirerek başladı sözlerine..
Esasen,Ak Parti bu süreçte Başkan Alinur Aktaş’la devam kararı alarak, aslında yarışa daha önce ifade ettiğim gibi önde başlamıştı..Yeni dönem için hazırlıklarını tamamlayan Aktaş plan ve projelerinin bir kısmını uygulama bir kısmını da ilerleyen süreçte anlatabilme imkanı ortaya koydu.
Bu çalışmalar kendisine önemli bir avantaj sağlamış olacak ki rahat konuştu..Muhalefetin açıkladığı projelerin ayaklarının yere basmadığına vurgu yaptı..Hiçbir altyapısı olmayan projeler olarak değerlendirdi..
Başkan Aktaş'a bu seçim sürecinde Belediye projelerden çok ekonominin konuşulduğunu, emeklilerin içinde bulunduğu durumun ve göç meselesinin ön plana çıktığını,bu durumun süreci nasıl etkilediğini sordum.
Hatta gelen anketlerde yüzde 10 gibi kararsız seçmen kitlesinin seçimin kaderini belirleyeceğine dikkat çekerek ,”Cuhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mart'ta yapacağı Bursa mitinginde sürpriz bekleyelim mi?” şeklindeki sorumada gülümseyerek “Şu anda bana ulaşan bir şey yok” dedi…
 Ve ardından ekledi;
“Bu işler atıp tutmakla olmaz. Ulaşım projelerine bakın dökülüyorlar. Ana muhalefetin adayı diyor ki,Emekliye 2 bin lira para vereceğim.Bunu hangi parayla yapacağını açıklamıyor.730 bin emekli var bu şehirde. Ayda 1 milyar 460 milyon lira yapar. 1 Nisan’dan sonra yanlış yapmayan bir belediye yönetecekler miş. Nilüfer’de 25 yıldır demek ki yanlış belediyecilik yapılmış. Nilüfer Belediyesi’nin baş mimarı da Büyükşehir’e aday…”
İddialı konuştu Başkan Alinur Aktaş bu seçimlerde daha fazla oy alacağını,ard arda yaptırdığı 9 ankette bunu net gördüklerini ancak sonuçları açıklamayacakları söyledi..
Ak Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ,CHP adayı Mustafa Bozbey’in daha  kaybettiği seçime göre bugünlerde kötü bir performans sergilediğini vurgulayarak “ Şimdi kalkmış her bölgeye kreş açacağım diyor.Biz zaten açıyoruz.32 tane açtık açmaya da devam edeceğiz.Önümüzdeki dönem 100’e çıkaracağız.9 Kadın kooperatifi vardı göreve geldiğimizde,bu rakamı 42 ye çıkardık.10 Milyonluk ürünü alıp dağıttık.11 bin 899 öğrenciye Burs verdik.”
Anlaşılan yoğun tempo içinde sürekli açılışlar,temel atma törenleri,ziyaretler yaparak yeni döneme dair  çalışmalarını paylaşan Başkan Aktaş, İYİ Partinin adayı Selçuk Türkoğlu’nu afiş eleştirilerine de sert çıktı “Ankara ve İstanbul’a baksın” dedi.
Doğan Bey Toki ye yönelik gelen sorulara da başkan Alinur Aktaş bana göre samimiyetle cevap verdi.
23 katlı 2 bin dairenin bulunduğu bölgenin yıkımının 8 milyar liraya mal olacağını Belediyenin bütçesinin ise 21 milyar olduğunu ifade etti…Yani Başkan Aktaş diyor ki önümüzdeki dönem 100 bin konut yapacağız.Bu konuyu da çalıştık.Ama öncelik farklı diyor…
Gizli ittifakların el altında sürdürüldüğü seçim çalışmaları seçim sonunda çok şeylere gebe kalabilir..İYİ Partililer yüzde 12’nin,Yeniden Refahlılar  “Liberal aday” dayatmasının hesabını sorabilir.Herkes durumunu gözden geçirecek
Yani filmin sonu olabilir..
Şimdi;
Burada tabi ki benim sözüm, siyaseti hakkıyla yapanlara değil, siyaset borazancılığına soyunanlara dır.
Kelle ücretini peşin alanların borazancılığını anlıyorum da, tükettiği soluğun ücretini bırakın peşin, sonradan bile alamayan emir kulu vokalistlerin,hala ötmeye çalışmalarının hiçbir anlamı kalmayacaktır.
Ama “Kaybettirme “ siyasetinden  medet umarak,28 şubatları görmüş kesimi bile  “Yaşa Varol,Bursa seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla sahaya sürmeye çalışanlar inanıyorum ki hayal kırıklığı yaşayacaktır…Başta Mehmet Altınöz
Unutmayalım ki;bu ülkede “çamur politikasından” medet umanlar,her zaman çamura gömülmüştür.
Bizden söylemesi…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.