SON DAKİKA
Hava Durumu

Bazı kamu kurumları “Elekten” geçirilmeli!

Yazının Giriş Tarihi: 08.06.2023 14:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.06.2023 14:02

Bir insanın başında bulunduğu kurumdan  ve o kurumun kimliğinden yana tavır alarak katkı koyması,elde edilen katma değeri insanların hizmetine sunmasıyla insani değerler eksenine esasen önemli bir misyonu da yerine getirmiş olur..

Her zaman,her yerde her platformda  ifade etmeye çalışırım; Bursa önemli bir kenttir…Her alanda ilerleyerek layık olduğu yere gelmelidir…Bunun için de atılacak her adıma destek verilmelidir.
Bu destek her alanda yapılmalıdır..
Sağlık sektörü başta olmak üzere tüm kamu ve kurumlar yeniden mercek altına alınarak elekten geçirilmelidir.Güzel işler yapan, oturduğu koltuğa güç veren yöneticiler alkışlanmalı..Koltuktan güç alan yöneticiler ise derhal görevlerinden uzaklaştırılmalı.
Özellikle,sağlık alanında, Bursa’ya ayrı bir değer katan yolu düşen insanların tebessümle çıktığı hastanelerden gelen haberleri gördükçe içimiz ısınıyor.. Dr.Zübeyde Kurtoğlu’nun başında bulunduğu İlker Çelikcan Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi,Dr.Halil Karahan’ın başında bulunduğu Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi,Dr.Dursun Topal’nın başında bulunduğu Bursa şehir hastanesi ilk etapta akla gelenler..Alkışlıyorum..
Bizim okuyucularımızın büyük çoğunluğu, bizim gazete sayfalarına taşıdığımız yorumları kendisiyle özdeşleştirir ve hemen tepkisini verir...Klavye başında bile bu hastanelere yolu düşen insanların memnuniyetini buradan hissedebiliyorum..
Hepsi öyle mi?
Tabi ki hayır..
Araştırma hastanesine dönüştürülen Bursa ağız ve diş sağlığı Eğitim hastanesine yolu düşen insanların yaşadığı sıkıntılar..SGK’nın her ay milyonlar ödediği hastane…Umursamazlık diz boyu..Laboratuarlar  sanki nalbur zihniyeti ile çalışıyor…Bizzat şahit olanlardanım..Hastalara yapılan protezler bir süre sonra çöpe atılıyor.Denetleyen yok..Hesap soran yok..Yazıktır günahtır.
Bu umursamazlık başta İl sağlık Müdürlüğü olmak üzere mutlaka ilgili kurumlar ve siyasi otorite tarafından mercek altına alınmalıdır.
Sadece sağlık sektöründe değil diğer kamu kurumları da elekten geçirilmeli…Başarılı yöneticiler ödüllendirilmelidir..
Bakın;
Hükümet tarafından çıkarılan EYT yasasının ardından SGK binalarında yaşanan izdihamı Bursa’da göremedik.Bunun esas sebebi de Erhan Karaca gibi genç dinamik ve idealist bir ismin ve ekibinin görev başında olmasına bağlayabiliriz.
Karaca ve ekibi de alkışı hak edenlerden..
Yine bu süreçte dikkatleri çekmek istediğim diğer bir kurum…
Bursa Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü..
Bu kurumun özellikle hukuk bürosu yeniden mercek altına alınmalıdır. İl Müdürünün bile müdahale etmekte zorlandığı  kurumda görev yapan hukukçuların hangi davalara müdahil oldukları yeniden incelenmeli. Kesinlikle Fetö kumpasına maruz kalan insanların davalarında ki davranış ve tutumları yeniden sorgulanmalıdır.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın “Aile yapısı mutlaka korunacak. Gerekirse yasal düzenleme yapılacak” açıklamalarına rağmen LGBT’lilerin avukatlarıyla işbirliği yapan var mı?
Fetö terör örgütü tarafından aparat olarak kullanılan eskort kadınların hakkını savunacağım diye Bursa’da dağılan ailelerin vebalini kim üstlenecek..Bu sorgulanmalı ve sorumlularına faturası kesilmeli.(Bu kurumda gereken yapılmadıkça kapsama alanımızda olacaktır)
Sıralamak mümkün..
Şunu ifade etmek istiyorum;
Türkiye yüzyılında "basiretli" yöneticilere ihtiyaç var.
Prof.Dr Yahya Doğan'ın bana gönderdiği bir e-mailde ilginç bir hikaye sanırım her şeyi anlatıyor..
Kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır.
Büyücü fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür.
Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar.
Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür.
Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcı dan korkmaya başlar.
Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok.
Onu eski haline döndürür.
Ve der ki,'Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüreği var. O yüzden ben sana yardım edemem.'
Burada verilmek istenen mesaj açıktır..
Yürekli insanlara ihtiyaç var.
Evet bu şehirde bugün yürekli insanlar olduğu gibi koltukta bir gün bile oturmaması gereken yöneticiler var..
Karar siyasi otoritenin..

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.