SON DAKİKA
Hava Durumu

Milletvekili adayları Görücüye çıkıyor…

Yazının Giriş Tarihi: 13.04.2023 17:21
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.04.2023 17:21

Partilerin milletvekili aday listelerinin  açıklanmasının ardın başlayan tartışmalar hala devam ediyor..Seçim sonuna kadar da devam edeceğe benziyor.CHP’de yıllarca mücadele veren isimlerin görmezden gelinerek adeta yok sayılmasına tepki gösterenlerin öfkesi sandığa nasıl yansıyacak, hep birlikte göreceğiz.

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre,Osmangazi Türbesinin ziyareti ve Cuma Namazının ardından saat 15.00’da Merinos kongre merkezinde milletvekili adaylarının tanıtım töreni yapılacak.

CHP Bursa  İl Başkanı Turgut Özkan’da  sosyal medya üzerinden duyurmuş. Cumartesi günü aday tanıtım töreni ile Milletvekili adayları yeniden görücüye çıkacak. Kani Torun ve Alpaslan Yıldız’ın da yerini alacağı töreni bazı CHP’liler “Buruk bir tören” ifadeleriyle doğrudan olmasa da dolaylı olarak eleştiriyorlar…

Daha doğrusu CHP’liler ilk iki sıranın tahsis edilmesini içlerine sindiremiyorlar.Serzeniş  bu yönde…

Belki dikkatlerden kaçan diğer bir konu ise Gelecek ve SP seçmenin CHP listelerine oy verip vermeyeceği..Geçmiş yıllarda yaşanan travmaları henüz üzerinden atamayan sağ seçmenin kafasının karışık.Bazıları ise CHP listelerine oy vermekte sıkıntı yaşanacağını,bununda  ister  istemez sandığa  bir yansımasın olacağı ifade ediliyor.

İYİ Parti sürekli oy kaybetmeye devam etse de Selçuk Türkoğlu kabul gören adaylar arasında yerini aldı.Göreve geldiği günden itibaren vatandaşın sorunları meydanlara taşıyarak çözüm bulmaya çalışan Türkoğlu bugün bunun semeresini alıyor.İsmi üzerinde tartışma bile yapılmıyor.,.

Cumhur ittifakında bulunan partiler ise aynı şekilde çalışmalarına devam ediyor. MHP seçime ittifak çatısı altında kendi amblemi ile gidiyor.Partinin Bursa’daki etkisini içinde bulunduğu durumu  önümüzdeki günlerde ayrıntılarıyla değerlendirmek istiyorum.

Ama tekrar şunu söyleyebilirim MHP Listelerinde yer verilmeyen Hidayet Vahapoğlu Bursa için bir kayıptır.Partinin Genel Sekreter’i benimde yakından tanıdığım İsmet Büyükataman’ın yapacağı her açıklama bu sayfalarda yerini alacaktır..!

Burada dikkatlerden kaçmayan diğer bir Milletvekili adayı ise BBP’den  Ekrem Alfatlı..Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblemleriyle seçime giriyorlar. Bursa 1’nci bölge 1’nci sıradan aday olan Alfatlı meclise gönderilecek isimlerden biri…Alçak bir suikasta şehit olan merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşlarından Alfatlı… Halen BBP’de  Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Bir itirafta bulunayım;

BBP aday olan Ekrem Alfatlı gerçekten güzel bir insandır.İsmi hiçbir şaibeye karışmamış adam gibi adamdır.Ankara’ya gitmesi halinde Bursa için var gücüyle çalışacağına inancım tamdır. Alfatlı Bursa’ya artı değer katar…

Bu seçimlerin bana göre en güzel tarafı  ise seçmene seçim hakkının tanınması..4 Cumhurbaşkanı adayından biri tercih edilecek.

Listelerde ise oluşan ittifaklar göze çarpıyor.Ve ittifak çatısı altında partiler de yarışacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tercih eden bir seçmen,Milletvekili seçimlerinde tercihini farklı bir şekilde kullanabilir..

Tercihini  MHP,BBP ya Yeniden Refah Partisi yönünde kullanabilir.

Millet İttifakında Cumhurbaşkanlığında Kemal Kılıçdaroğlu’nu tercih edecek olan seçmen Milletvekili listelerinde ise bazı illerde  CHP veya İYİ Parti tercih edilebilecek.

Yada Muharrem İnce’nin Memleket partisine oy kullanabilecek.

Son olarak şunu ifade etmek istiyorum…

CHP’den tasfiye edilen Ulusalcı ve Milliyetçi kesim tercihini Memleket Partisinden Muharrem İnce’den yana kullanacaktır. Son anketlerde İnce’nin dolayısıyla Memleket partisinin oylarında ki  yükselme trendinin devam etmesi bunun en açık göstergesi olarak karşımızda duruyor…

14 Mayıs’a az kaldı…bekleyip görelim..

 

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.