SON DAKİKA
Hava Durumu

Ak Parti-MHP “Bursa’da tek liste ”

Yazının Giriş Tarihi: 16.03.2023 16:16
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.03.2023 16:16

14 Mayıs da yapılacak seçimler öncesi ittifaklar bir taraftan kendilerine alan açmaya devam ederken diğer taraftan karşılıklı salvoların ardı arkası kesilmiyor..

Ülke genelinde olduğu gibi Bursa’da seçim havasına girdi.

Milletvekili olmak için kolları sıvayan aday adaylarının destek arayışlarıyla birlikte, ister istemez öngörüler tavan yaptı. Geçmiş yıllardan alışmış olacak  ki,bu öngörüler hayatın her aşamasında sıradanlaştı.Kim kazanır,kim vekil olur?

İletişim teknolojisinde ki baş döndürücü gelişmelerin ardından yaşanan “bilgi kirliliği” tüm siyasi gelişmelerle birlikte aday adaylarını da kuşkusuz olumsuz etkileyecektir.

Tabi burada tüm gözler 20 yıllık iktidarın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünü korumaya devam etmesi ki (bunu son anketlerden görebiliyoruz)  milletvekili listeleri ise ayrı bir öneme sahip…

Millet ittifakında yer alan küçük partilerin “Deva,Gelecek,DP ve SP) nin  “Garanti vekil pazarlığı” ile CHP listelerinden meclise girmeye çalışmasının yaşatacağı olumsuzluklar tartışıla dursun Cumhur İttifakında da yeni gelişmeler yaşanıyor.

Ankara kaynaklı bilgiye göre,Ak Parti ile MHP arasında yapılan görüşmeler son aşamaya gelinmiş.MHP Büyükşehirler de liste çıkarmayacak.Ak Parti ile MHP tek liste ile seçime gidecek.Bu da şu anlama geliyor; MHP Bursa Milletvekili adayları Ak Parti listelerinden meclise gönderilecek…

Nüfusu 3 milyonu geçen Bursa’da Milletvekilliği için aday adaylığına her zaman olduğu gibi yoğun  başvuru bekleniyor.

Ak Parti milletvekillerinin hemen tamamı yeniden adaylık için başvuru yapacak gibi duruyor. Nilüfer  başta olmak üzere Yenişehir,Gürsu ve Gemlik İlçe Başkanları istifa ederek aday adayı olduklarını açıkladılar.

Burada dikkat çeken Nilüfer İlçe başkanı Eşref Kurem…Bugüne kadar sadece ismini duyduk.Ayhan Salman görevden alınmadan önce İlçe Başkanlığına getirilmişti.CHP İlçe Başkanı Fırat Yılmaz’ın karşısında adeta kabuğuna çekilen,sesi soluğu çıkmayan Kurem’in aday adayı olmasına bir anlam veremedim.

Oysa siyasette bile sorarlar “Ne verdin ki ne istiyorsun”

Yine İl yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederek aday olduklarını açıklayan İş insanı Fuat Alparslan,Setenay Yüksel Olguner ,Mustafa Yavuz,Mustafa Yıldırım,Kevser Öztürk ,Cemile Yiğit,Nurettin Arif Kurtulmuşlar,Emel Gözükara Durmaz, Süleyman Son göze çarpan ilk isimler..Bu isimler arasında en fazla Mustafa Yavuz’un hak ettiğini düşünenlerdenim.Kendisiyle yüz yüze hiçbir zaman sohbetim dahi olmayan Yavuz’un insanların dertlerine çare olmak için nasıl çabaladığını gayret gösterdiğini en iyi bilenlerdenim..

Diğer aday adayı  nalizlerine bir sonraki yazımıza bırakırken şunu ifade etmek istiyorum; Hak etmedikleri halde aday adayı olma “siyaset uzun soluklu bir iş” anlayışıyla kendine alan açmaya çalışanlar listeler yayınlandığında patır patır dökülecektir…20 Yıldır aralıksız kapsama alanımızda olan Ak Parti uç beylerinin yapacağı en ufak bir hata partiye eksi puan yazacaktır…

Bu konuda Başkan Davut Gürkan’a da büyük iş düşüyor…14 Mayıs’a ne kaldı ki?

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.