SON DAKİKA
Hava Durumu

Ümit Özdağ diye bir siyasetci…

Yazının Giriş Tarihi: 14.07.2022 08:41
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.07.2022 08:41

Memleket meselelerini konuşurken “Göç olgusu siyaseti  etkiler mi?” sorusunu her defasında dile getirenlerdenim. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gündemin ilk maddelerine yer alan “Mülteci sorunu” konuşulmaya devam edecek…

Burada önemli olan, ülkeyi yöneten insanların ortaya koydukları uygulamalar ve davranış biçimleridir.Ne yapılıyor? Sorusuna cevap alabilmektir.Ne yapılıyor yada yapılmaya çalışılıyor.

Bu “Sorunun” önüne geçmek için Türk askeri 3 defa Suriye’ye girdi.Sınırlar beton bloklarla örüldü.Yeni bir Operasyonun hazırlıkları yapılıyor.Yani Türkiye’de yaşanan “Göç olgusu” bizim isteğimiz dışında gelişen olayların bir tezahürü olarak karşımıza çıktı.Hükümet de yapılması gerekeni yapmaya çalışıyor.

Ama burada dikkat çekmek istediğimiz konu,mülteciler üzerinden siyasette köşe kapmak için yapılan provokasyonlar ve ortaya konulan ırkçı tavırlar.Bu işin başını da bugünler Ümit Özdağ diye bir siyasetçi, henüz teşkilatlanmasını bile tamamlayamayan Zafer Partisi yapıyor.

Şunu ifade etmek istiyorum;

Bize bir şeyler oluyor. Her geçen gün biraz daha kirlenmemiz için birileri fesat cephesine odun taşıyor.Oysa İnsana, insan olmak ve insan kalmak şuuru verilebilmeli ki,yaşanabilir bir ülke mümkün olsun… Anlaşılan modern geçinen insan ciddi bir varoluş sorunu yaşıyor…

Mesuliyetsiz,sorumsuz..

Düşünebiliyor musunuz;Prof unvanına sahip bir siyasetçi,yıllarca Ülkücülerin arasında barınmış,bugün “Milliyetçiliği” ırkçılıkla aynı kefeye koyarak siyaset yapmaya çalışıyor.MHP’den ayrılıyor,İYİ Partiye geçiyor,buradan da kovulunca da Parti kurup ülkeyi provoke etmeye çalışıyor.

Önce vatandaşın “Gönüllü bağışlarıyla” yurt dışında kurban kesilmesini eleştirip “Bunun insani ve İslami” olmadığını savunuyor ve ekliyor “Bunu yapamazsınız” diyor. Mübarek, sanki din alimi..Fetva veriyor..Ahkam kesiyor

Müslüman’ın başka bir Müslüman’a yardım etmesinden rahatsızlığını sosyal medya üzerinden dile getirmesine kısa sürede tepkiler çığ gibi büyüdü.Bir kaçını okuyucularımla paylaşalım…

“Pardon babanın parasını mı götürmüş..?,Yahu vatandaş vekalet veriyor.. Al benim kurbanımı falan yerde kes dağıt diyor, sana ne be adam..Bu ne itici ne ırkçı ne çirkef bir tip…Bu millet Müslümanlığı senden öğrenirse vay halimize.Bir gecede onlarca kurban parasını Gazinoda yiyen havaiye Dubai’ye tatile giden Roma’da Londra’da kumar oynayıp binlerce dolar harcayanları neden gözün görmüyor.”

Son olarak Mudanya’da yaşanan olay her şeyi çıplaklığı ile ortaya koyuyor..

Yine sosyal medya üzerinden “Yalan haber” sevisi…

Şu cümleleri sıralıyor..

“Türkiye’de hiç kimsenin aklına oturmadığı bir sitenin havuzuna zorla girmek gelmez. Bunu yapsa uyarılınca gider.15 Suriyeli zorla giriyor ve site sakinlerini dövüyor.Hem paramızı harcıyor hem evimizi basıp dövüyorlar. Gönüllüsü falan yok. Gerekirse ZORLA gidecekler.”

Oysa olayın gerçek yüzünü kısa bir süre sonra Nezir Asaroğlu sosyal medya üzerinden açıklıyor;

“Dün Mudanya’da yaşanan 15 Suriyeli sitenin havuzuna girmek istedi diye ırkçı Zafer partisinin yaydığı yalanın iç yüzü…

Şahıslardan biri TC vatandaşı ve Bursa Yıldırım’da tekstil firması sahibi, biri BAE vatandaşı ve Dubai’de kozmetik şirketi var, biri Alman vatandaşı dahiliye doktoru, biri Alman vatandaşı kalp cerrahı,biri TC vatandaşı bilgisayar mühendisliği öğrencisi…

Tekstil firması sahibi olan şahsın, olaya sahne olan ***** **** sitesinde dairesi var. Diğer arkadaşlarını evinde misafir ediyor. birlikte sitenin havuzuna giriyorlar ve kendi aralarında Arapça konuşunca faşist site sakinlerinin “burada Suriyeli istemiyoruz” şeklindeki ırkçı tacizlerine maruz kalıyorlar. Daire sahibi şahıs, TC vatandaşı olduğunu ayrıca kardeşlerinin de Almanya vatandaşı olduklarını söylemesine rağmen ırkçı kalabalık onları dışarıya atmaya çalışıyor, küfür ve hakaret ediyor. Olayın provokasyona dönüşmemesi için can havliyle ırkçıları iterek kaçmaya çalıştıkları esnada karşılıklı itişme yaşanıyor…Olay bundan ibaret.

Hatay’ı ve diğerlerini yazmaya gerek yok..Sadece sormak istiyorum..Provokasyon yapmak yada yalan haberleri servis etmek Ümit Özdağ’a yada kurmaya çalıştığı partisine ne katar..

Tek kelime

Kocaman bir HİÇ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.