SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapılan projeler kentin ufkunu açar…

Yazının Giriş Tarihi: 30.07.2022 07:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.07.2022 07:49

Bursa gibi kadim bir şehrin büyüyerek gelişmesi yönünde yapılan her proje kentin sağlıklı büyümesine de katkı koyar..

Büyükşehir hatta süper şehir statüsünü kazanmış bir kenti yönetenler yada o kentte söz sahibi insanlar tarafından tasarlanarak uygulamaya konulan projelerin hayata geçirilmesi insanların da yararına olacaktır.

Özellikle 2 yıl süren Pandemi döneminde çevre faktörünün ön plana çıkmasının ardından Osmanlı anılarının sokaklarında nefeslendiği Bursa’da yapılan yatırımlar yavaş yavaş kendini göstermeye başladı.

Bakın; Marmara denizinde yaşanan  kirlenmenin yaşadığımız bu şehri nasıl tehdit ettiğine hep birlikte şahit olduk. İçilebilir su kaynaklarının kirlenmesinin önüne geçmek, nüfusla birlikte artan çöp dağlarının bertaraf edilmesi önemini ise sanırım tartışmaya bile gerek yok.

Başkan Alinur Aktaş’ın başında bulunduğu Bursa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinden çıkan çöplerin ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması ve çıkan gazın enerji üretimine dönüştürülmesi için önemli bir projeyi  bu kente kazandırdı.

Yapımı tamamlanan Doğu Bölgesi Entegre Katı Bertaraf Tesisi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumun katılımıyla resmi açılışı yapıldı.

Sanırım Bursa için hayati önem taşıyan bu projeye kimsenin itirazı olmamıştır… Muhalefet burun kıvırmaz.Neticede bu yatırım Bursa’ya yapılmış,Bursalıların sorununa çözüm olmuştur.

Yine Bursa’da yıllarca tartışılan ama bir arpa boyu yol alınamayan Hanlar Bölgesini projesi…Proje hızla devam ediyor.İstimlak işlemleri yapılmış yıkımlar sürüyor…Her ne kadar muhalefet Partiler “Güzel bir proje.Bursa’nın hayrınadır” ifadelerini doğrudan kullanmazsa da  vatandaşlar tarafından alkışlanan bir proje..Yavaş yavaş kendini göstermeye başladı.

Bursa ziyaretlerini sürdüren Bakan Murat Kurum dün Hanlar Bölgesi projesini de bizzat yerinde inceleyerek “Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Meydan Projesi” ilk taş dikimini gerçekleştirdi.

Ayrıca Başkan Alinur Aktaş’ın koordinasyonunda yürütülen “Çekirge Teras Projesi” Bursa’ya yakışmayan bir görüntüyü ortadan kaldıracak.Çelik Palas otelin hemen üstünde yıllarca bekleyen ucubeler ortadan kaldırılarak yerine herkesin faydalanacağı rahat bir nefes alabileceği mekana kavuşuyor Bursa…Bakan Murat Kurum dünkü Bursa program kapsamında projeyi yerinde inceleyerek ilk fidan dikimini yaptı.

Osmangazi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Hamitler Macera Park” ın ve Yıldırım Belediyesi tarafından Mevlana 7. Etap Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine katılan Bakan Murat Kurum’un dolu dolu geçen programı sürecinde kullandığı ifadeler iktidarın Bursa’ya ne kadar önem verdiğinin kanıtı olarak gösterilebilir…

Şunu ifade etmek istiyorum;

Alkışlanacak yatırımlar Bursa’ya değer katar.Bu yatırımların sayısı artarak devam etmeli.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ekibi de “Ak Partili tek Büyükşehir” olma avantajını bugüne kadar olduğunu gibi bundan sonrada iyi değerlendirmeli.Bu avantajı huzurdan ,mutluluktan hatta sağlıktan yana kullanmalı…

Bugün bu çalışmalar yapılıyor…

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.