Hava Durumu

Alinur Aktaş'a büyükşehir hayırlı olsun!

Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2019 08:20

Buradan sesinizi duyar gibiyim ‘çok iddialı olmadı mı’? diye bana soruyorsunuz?
Yaklaşık bir ay önce de Alinur Aktaş seçimi kazanacak diye yazmıştım ve daha somutlaştırıyorum çok net bir şekilde yazıyorum.
AK Parti’de kırılma bekleyenler bazı ilçelerde o beklentiye girebilir fakat büyükşehirde realiteler Aktaş’ı gösteriyor..
Gerekçelerimize gelince..
CHP Büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Bozbey’in bir kere sahadan ziyade bir salon siyasetçisi olduğu daha net bir şekilde belirginleşti.
Hitabet zayıf,organizasyon güçsüz elinde tek dayanak herkes ile olan iletişimi.
Nilüfer belediye başkanlığını  zamanla dernek başkanlığına dönüşmüş,  adeta ezberlenmiş aynı kitabı defalarca okumanın daha ötesi yoktur.
Alinur Aktaş ise hitabette daha güçlü salondan ziyade saha siyasetçisi mitingde etkili konuşma yapabilen, coşku ve heyecan oluşturan seçmene elektrik verebilen bir siyasetçidir.
Alinur Aktaş’ın projeler programında akla gelen sorular kaynak nerede?
Fakat iktidar gücü,kabineden bakanlardan alınacak destekler ile bu sorulara cevap bulabiliyorsunuz fakat Bozbey’in projeleri hangi kaynak ile yapacağı çok büyük bir muamma!
Haa şunu yapsaydı; yapacağı projelere üstün zeka ve yağacağı Ar-Ge ile kaynak oluşturup açıklamış olsaydı belki seçmende daha pozitif bir iz bırakabilirdi.
Mesela bir örnek vereyim Refah partisinin Türkiye’de aldığı tüm belediyelerde iller bankası ile aldığı finans desteğinin dışında hiçbir gücü yoktu fakat kaynak oluşturarak belediyecilikte marka oldular.
Zamanın İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan, otobüs üzerindeki reklam projesini geliştirerek bu fikir tüm siyasi parti belediye başkanlarına fayda getirmişti.
‘Kararsız seçmen’ , seçimin sonucunu belirleyecek ve seçim yaklaştıkça AK Parti’de küskünlerin ve kararsızların niyeti bu hafta daha da somutlaştı ve anketlere Alinur Aktaş olarak yansıdı en büyük gerekçem budur yeter artar bile.
Kırılma olabilecek ilçeler; Gemlik,İznik,M.Kemalpaşa.
Sürpriz olabilecek yerlerde var.
Son haftalarda Alinur Aktaş özellikle Yıldırım’da dengeleri değiştirdi çünkü Yıldırımda ki aday çok yetersiz kaldı..
Osmangazi de ise Mustafa Dündar adete show yapıyor.Bunu rahat tavır ve davranışlarından anlayabiliyoruz.
Panorama 1326 müzesi henüz insanların kalbinde yer edinmedi zamanla uluslararası bir imza ile Bursa  turizmine ev sahipliği yapacak.
Hisar projesi,Kent Meydanı bu bölgeler belki Bursa’nın yüzyıllar sonrasının kuşağına renk katacak çalışmalar olacak.
Sadece ekmek önemli değil, dokunabildiğim benimdir den ziyade tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları şekillendirirse o ekmeği hangi sürgün kampta yiyeceğini de seni esir alanlar belirleyecektir.
Önce tarihimize sahip çıkacağız sonra da ekonomimize..
Osmangazi de Dündar seçmeni projeleri ile elinde tuttuğuna inanıyorum.
Erkan Aydın’ın Panorama 1326 projesini beğenip ifade etmesi yetmez mi!
Kalın sağlıcakla..
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.