Hava Durumu

Bozbey'in düğüne katılan AK Partililer

Yazının Giriş Tarihi: 20.09.2018 09:34

Geçen hafta sonu CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in kızı evlendi. Öncelikle ‘Allah mesut etsin’ diyerek, düğünden kalan izlenimlerimi aktarmak isterim.
Düğüne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de katıldı.
Yine düğüne nikah şahidi olarak AK Parti’nin önemli isimlerden eski Bakan Faruk Çelik kız tarafına, muhafazakar camiadan bir isim de erkek tarafına nikah şahitliği yaptı.
Düğüne dört bin kişi davet edilmişti ve oldukça kalabalıktı.
Bugüne kadar Bursa’da çok önemli uluslararası fuarlara ev sahipliği yapan TÜYAP’ın ‘ilk defa bir düğün organizasyonuna ev sahipliği yaptı, diye biliyorum. Çünkü bugüne kadar TÜYAP’ta düğün yapıldığını hatırlamıyordum…
Gazete patronlarından basın mensuplarına, iş dünyasından siyaset dünyasına renkli ve Bursa’da hemen her kesimin; ideoloji gözetmeden çok fazla farklı dünyaların insanının bu düğüne katıldığına şahitlik ettik.
Salonun belki de üçte biri AK Parti’ de geçmişte aktif siyaset yapan simalar ile doluydu.
AK Partili siyasetçilerin katılması parti üst yönetimini rahatsız eder mi, bilmem ama sosyal medyada bu konu ciddiyetini koruyarak tartışıldı.
AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da düğüne katılan isimlerdendi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun o gün önemli programları vardı. Fakat CHP Bursa İl Başkanının yoğun baskısı ile davete katıldı.
Bozbey’in hem Kılıçdaroğlu’nun hem de İnce’yi aynı ortamda bulundurması önemli bir yetenekti.
İlginç olan şu ki, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi hususunda imza sürecine katkı koyan Bozbey’in iyi bir Muharrem İnce taraftarı olması önemli bir detaydı.
Muharrem İnce’nin salonda Kılıçdaroğlu’ndan fazla alkış aldığını da duymayan yoktu, sanıyorum.
Düğün gecesi sosyal medyada bir iddia ortaya attım ve; ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bozbey’i Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstermesi bekleniyor’ diye…
O gece, CHP’li birçok kişi de aynı şeyi orada konuştu, fakat ortam olmadı.
Sonradan şunu öğrendik; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kanaati şu idi; Sağ-sol Bursa’da her kesimi düğüne davet eden Bozbey’in Bursa’da Büyükşehir’e aday gösterilirse her kesimden oy alabileceği.
Peki Bozbey bu işe sıcak bakar mı?
Asla bakmaz.
Konuşmamın sonu: CHP Genel Başkanı “adaysın derse” yapacak bir şey yok…
Belki de İYİ şeyler.
Bilemeyiz.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.