Hava Durumu

Burkay’dan projelere devam

Yazının Giriş Tarihi: 27.04.2018 09:23

BTSO ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
BTSO Başkanı İbrahim Burkay, ikinci döneme resmen başlamış oldu.2013 yılında gerçekleşen seçimi biraz hafızalarımızda yoklayacak olursak eğer,  34 bin üyesi olan odanın 56 sandıkta 22 bine yakını oy kullanmıştı ve o dönem 51 komite vardı . Toplamda 128 meclis üyesi bulunan odanın 75 meclis üyesini alarak seçimi kazanmıştı.
Tarihler, 3 Nisan 2018’i gösteriyordu ki, BTSO’da İbrahim Burkay’ın resmen ikinci döneminin başlangıca ilk adım olan seçim startı verilmişti.
2013 yılındaki 51 komite sayısından eser kalmamış, komite sayısı 63’e yükseltilmişti. 2013 yılında 56 sandıkta oy kullanılmıştı, 2018’de ise 73 sandık kurulmuştu.
Komite seçimlerinde yüzde 80’in üzerinde oy alarak İbrahim Burkay ilk adımda çok büyük bir üstünlük göstermişti.
10 Nisan tarihinde ise bu sefer meclis üyeleri, yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerini seçmek için tekrar sandığa gitti.
134 meclis üyesi kazanan oda’nın 130 meclis üyesi İbrahim Burkay’ ın resmen başkan olması için oyunu kullanmıştı.
BTSO meclis başkanlığı için ise bu dönem Remzi Topuk’tan Ali Uğur devralmıştı.
BTSO başkanı İbrahim Burkay ile ilgili olarak şunu ifade etmeden geçmek olmaz:  2013 yılında ciddi baskılar,güçler ve dengeler ile İlhan Parseker ile girmiş olduğu yarışa bugünkü şartlara bakıldığı zaman gerçek gücünü ortaya koyduğu çok açık bir şekilde görüldü. O dönemin, desteklediğini zannettiğiniz o kurumlar artık yoktu ve işte er meydanı şimdi ise  İbrahim Burkay gerçek gücünü ortaya resmen koymuş oldu.
BTSO Başkanı İbrahim Burkay ‘Sadece vizyon ve proje yok,ortada eserlerimiz var’ diyerek aslında çok önemli bir realiteyi de hatırlatmış oldu.
Konuşmanın en önemli ayrıntısı şu idi;
Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi, Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi, Bursa Teknoloji Koordinasyon Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin en büyük kendi alanında mesleki yeterlilik belgelendirme merkezi BTSO MESYEB, Uludağ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Küresel Fuar Acentesi, Ticari Safari, BTSO Akademi olmak üzere 40’a yakın eserle Bursa iş dünyasına dedik ki, ‘Değişimi kabul etmek zordur, ama esas önemli olan bunu sürdürülebilir kılmaktır’. Şükürler olsun bugün yaptığımız seçimle bu hizmetlerin ve projelerin, vizyonun 4 yıl daha  BTSO çatısı altında  sadece Bursa iş dünyasına değil, Türkiye ekonomisine hizmet edecek ve bütün projelerde en büyük itici güç olacak”demişti.
Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi kalkınma hedefleri doğrultusunda, istihdam Şurası’na Bursa’dan çok ciddi destekler koyarak aynı zamanda makro projelerine de büyük bir heyecan ile devam etti.
İlk meclis toplantısında ise İbrahim Burkay, büyük bir inançla projelerine devam edeceğini ifade etti.
Anlatmaya gerek yok İbrahim Burkay’ı görüyorsunuz!
 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.