Hava Durumu

CHP’de 15’liler baskısı!

Yazının Giriş Tarihi: 18.05.2018 13:10

Tüm siyasi partilerde milletvekili listeleri belirlenmek üzere. Bin bir entrika dönüyor. Hangi partide olursa olsun, niteliksiz, cüzdanı için çalışan isimler bu ülkeye çok şey kaybettirdi. Bu şehrin bu ülkenin ileri gitmesi, gelişmesi için çalışkan, dürüst nitelikli isimlere ihtiyacı var.
Şimdi, yoğun gündemden dolayı hep AK Parti’deki çoğu gerçekleşen kulis bilgilerini, parti içinde ve Ankara’da yaşanan gelişmeleri paylaştım.
Ancak, CHP’de de çok ilginç gelişmeler yaşanıyor.
En çok merak edilenle başlayalım. Bursa’da tekrar önseçim olsaydı mevcut milletvekilleri için nasıl bir sonuç çıkardı. Lale Karabıyık: Seçildi ve gitti. İlk kez düzenlenen önseçimde üyelerin büyük desteğine rağmen Ankara’ya haps olup, Bursa’dan kendisini soyutladı. Akademik unvanına rağmen sanayi kenti Bursa’da sanayicilere yönelik bırakın bir şey yapmayı, dinlemedi bile. İşçi kenti Bursa’da işçileri unuttuğunu yazmaya gerek bile yok. Milletin vekilliği başka bir şey.  Yine CHP’de Nurhayat Atmaca Kayışoğlu, Erkan Aydın’ın adaylıkları söz konusu iken  Ceyhun İrgil yeniden aday olmadığını daha günler öncesinden açıklamıştı.
Orhan Sarıbal ise  Bursa’nın tartışmasız son dönemki en çalışkan ve samimi milletvekilli. Uzun yıllar merkez sağın, 16 yıldır AK Parti’nin kalesi Bursa’da ilçe ilçe, köy köy karşılığı olan sevilen ismi. Yani CHP’yi Bursa ile kucaklaştıran adam. Bursa’nın suyu, havası, toprağı rant uğruna yok edilirken verdiği inanılmaz mücadele. Bursalıların önemli kazanımlar elde etmesini sağladı.
Başkaları danışman maaşlarına bile gözünü dikmişken milletvekili maaşıyla 20 çocuğa burs vermek, yol parası olmayana yol parası, kirasını ödemeyene kirasını, avukat tutamayana avukat tutmak için büyük bir vicdanınız olacak.
Bazıları kendi belediyeleriyle çıkar ilişkileri iddiasıyla basında yer alırken, o belediyelerin önünden bile geçmek istememesi takdir edilmeli, hatta tüm milletvekilleri tarafından örnek alınmalı. Yiğidi öldür ama hakkını yeme.
Sadece Bursa’da mı? Bir bakıyorsunuz Çanakkale’de kaz dağlarını, Artvin’de madeni, Konya’da, Hakkâri’de, Denizli’de… Bu kadar yoğunlukta 35 bilimsel nitelikli tarım raporu yazmak, 1 bir tarım kitabı yazmak. Yüzlerce soru önergesi yazmak, mecliste konuşmak onu sadece CHP tabanının değil farklı kesimlerin sevgilisi yapıyor.
Şimdi bunları neden yazıyorum. Beni bilen bilir yabancı escort vicdanlı objektif muhafazakâr bir gazeteciyim. Mütevazılık yapmayacağım. Bursa’da siyasi kulisleri en çok okunan ve gerçekleşen gazetecilerindenim. Tecrübem ve uzun süredir aldığım duyumlar paylaşayım. Nurhayat Atmaca Kayışoğlu ve Erkan Aydın, İyi Parti’ye geçen vekiller. Ki ona da anlam vermekte zorlandım. Neden Bursa’dan 2 isim. Neyse, şimdi o vekiller ilk sıraları istiyor, pazarlık, baskı ve araya başkalarını koymakla meşguller.

Kendi bölgesinde rekabet yüksek olan Atmaca, onun için 2 bölgeden ilk sırada yer almasına kesin gözüyle bakılan Orhan Sarıbal yerine geçmek için arkasında belediye başkanları, bazı isimlerle tam saha baskı yapıyor. Çünkü 2.sıra için Yüksel Özkan söz verildi. Kendisi 3.’cü sıraya kayarsa kimsenin desteklemeyeceğini biliyor. Keza Erkan Aydın da öyle tam saha baskı yapıyor. Arkasında belediye başkanı ve sağdan bazı referans isimler. CHP işler karışık. O kadar karışık ki bu seçim onları ilgilendirmese de belediye başkanları bile devre de. Hem de inanılmaz bir hırsla

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.