SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu isimler Milletvekili listesine girer…

Yazının Giriş Tarihi: 01.04.2023 13:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.04.2023 13:00

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı başvuruların ardından Ak Parti de temayül yoklamaları ve genel merkezde yapılan adına tanışma yada mülakat denilen görüşmeler devam ediyor.

Bizleri ilgilendiren Bursa’nın aday adaylarından hangi isimler listeye girebilir.

1.ve2. bölge olarak başvuru yapan 230 vekil aday adayları içerisinde spor,iş,sanat,eğitim gibi pek çok farklı meslek guruplarından isimlerin olması dikkatimizi çekmiş bulunmaktadır.

Adayların şehri ne kadar tanıyor dan ziyade oy verecek bizler, adayları tanıyor muyuz?

Bursa kamuoyu araştırmaları,temayül de esen hava,anket çalışmaları bazı isimleri bir adım önde göstermektedir.Yapılan mülakatlar sonucunda Genel Merkez bu adayları belli bir sayıya kadar eleyecek ve listeyi Cumhurbaşkanına sunacaktır.İşte bu isimleri belirleyecek olanlar arasında Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Ali İhsan Yavuz, Erkan Kandemir ve Fatma Şahin bulunmaktadır. 9 Nisan a kadar kesin listeler de belli olmuş olacaktır.

Peki listeye kimler girer?

3 dönem vekillik kuralına takılan ve durumu henüz net olmayan Hakan Çavuşoğlu‘nun yerini dolduracak isim olarak gördüğüm Kosova göçmeni, Balkan Coğrafyasını iyi tanıyan,mahalle başkanlığı,İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı,Meclis üyeliği, İl yöneticiliği yapmış, Bursa iş camiası tarafından tanınan,benim de şahsen içinde bulunduğum ve destek verdiğim Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte Balkanlar da yapılan pek çok proje ve işbirliğinde imzası bulunan teşkilatçı, gençlerin ağabeyi  Ali Said ADİLOĞLU dur.

Ayrıca geçtiğimiz dönem yöneticilik yapmış ve o dönemde çalışkanlığı ile ön plana çıkan,camia tarafından sevilen ve STK lar da görev almış Mustafa SAYILGAN ismi de listede geçmektedir.Bunun yanında Bursa İl yöneticisi ve başarılı işadamı olan 2.bölgeden aday Fuat ALPASLAN ismi,yine Ankara kulislerinden aldığımız bilgiler neticesinde İl Kadın Kolları Başkanlığı yapan Emel Gözükara DURMAZ ile bu dönem İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış Ömer Faruk TEMİZTÜRK  kesin gözüyle ve son olarak pek çok Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan özellikle eğitime destek veren Bursa Kadın Meclisi kurucu üyesi,engellilere yönelik çalışmalarda aktif rol üstlenen daha öce Mudanya Meclis Üyeliği yapmış Sevil PAMİROL ismi Bursa dan Milletvekili aday listelerinde yer alacağını sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgiler bu yöndedir.

İlerleyen günlerde rüzgar çıktı,pencere açıktı, listeler uçtu tekrar yeni bir liste yapalım diye birileri çıkar mı çıkabilir.Siyaset bu hiç belli olmaz. Akşam 4.sıradaymışım diye uyuyanların sabah 20.sırada kalktığını da, adı son güne kadar listede hiç olmayıp gece  geç saatlerde eklendiğini de görmüştük.

Her neyse kazanan Bursa olsun.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.