SON DAKİKA
Hava Durumu

Fetih coşkusu

Yazının Giriş Tarihi: 12.04.2022 11:23

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen Osman Gazi’yi Anma ve Fetih Şenlikleri Cumartesi günü Tophane Meydanı’ndan fetih yürüyüşü ile başladı.

Pandemi sürecinde bu tür etkinlikler iptal olmuştu.İnanın böyle geniş katılımlı bir programlarda buluşmayı çok özlemişiz. Hem atmosferi görmek hem de güzel havanın tadını çıkarmak için programa yarım saat önceden gittim.Her zamanki gibi günün anlam ve önemine dair protokol konuşmaları,alkışlar,olmazsa olmazımız fotoğraf vermeler, güzel temenniler sonrasında fetih yürüyüşü…Yerli ve yabancı pek çok davetlilerle birlikte, yerel yöneticiler,kent konseyi yan yana kol kola halkı selamlayarak Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi kadar yürüyerek program tamamlanmış oldu.

Nisan ayı boyunca fetihle alakalı pek çok programlar devam edecek olup vatandaşların en azından birine katılım sağlamalarını çok istiyorum.

Bu yıla kadar pek çok fetih yürüyüşüne katılan biri olarak geçmiş katılımcılar ile bu yıl katılımcıları az da olsa kıyaslama yapabilecek hakkım var olduğuna inanıyorum.

Her yıl olduğu gibi geniş katılımı yine şüphesiz halk yapmıştır. Ayrıca daha önce yerel yönetimde görev almış başkan,başkan yardımcıları, daire başkanları,müdürler,meclis üyelerinin katılım yaptıklarını ama eski vekilleri göremedik. Bunun yanında mevcut vekillerin katılım sağladıklarını bunun yanında büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelerinin yeteri kadar ilgi göstermediklerini gördük. Akparti İl ve İlçe başkanlığı parti üyelerinde katılımı zayıftı.

Kentimizin Osmanlı zamanında başkentlik yapması, padişah türbelerinin burada bulunması, tarihi mimari özellik taşıyan han,hamam ve cami gibi yapıların çokluğu diğer şehirlerden ayıran en büyük özelliğidir. Yarınlara bu mirası taşımak ve her zaman canlı tutmak bu şehirde yaşayan her bir ferdine sorumluluk yüklemiştir. Sahip çıkalım.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.