SON DAKİKA
Hava Durumu

MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİ

Yazının Giriş Tarihi: 31.01.2021 20:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.01.2021 20:55
Dokuz yıl önce bir helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü üzerindeki sır perdesi aralanmaya devam ediyor. Baştan normal bir helikopter kazası olduğu zannedilen kazanın aslında sanıldığı gibi normal bir kaza olmadığı sonradan anlaşıldı.
Şimdiye kadar yapılan incelemeler sonucunda elde edilen bilgiler üst üste konulduğu zaman bunun son derece planlı ve tertipli bir suikast olduğu gitgide ortaya çıkmaya devam ediyor.
***
Sır niteliğinde önemli bilgilere sahip olduğu bilinen rahmetli Yazıcıoğlu’nun ortadan kaldırılmış olduğu düşünülüyor.
Bu konuda ailesinin şimdiye kadar hukuki zeminde yapmış olduğu girişimler neticesinde hergün yeni bilgilere ulaşılıyor.
Helikopterin düşürülmüş olduğu yönündeki düşünceler ağırlık kazanıyor. Nitekim helikopterin düştüğü yerdeki bulgular da bunu doğruluyor.
Diğer taraftan helikopterin düştüğü yere gelen bazı kişilerin helikopterin kara kutusu da dahil bazı parçalarını söküp aldığı söyleniyor.
Bunların yanında helikopterin uzun süre bulunmaması da olayın üzerindeki sır perdesini kuvvetlendiriyor.
Arama çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmediği ve hatta yanlış yönlendirildiği anlaşılıyor. Bu konu hakkında devletin o zamanki havacilıkla ilgili birimlerinin görevlerini tam olarak yapmadığı da hukuk mücadelesi neticesinde ortaya çıkmaya başladı. Hem Sivil Havacılık İdaresi ve hem de Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nde görevli bazı kişilerin görevlerini tam olarak yapmadığı da araştırılmalar ve soruşturmalar neticesinde anlaşılıyor.
Bu konuda silsile halinde birçok görev ihmal suçu işlendiğini anlıyoruz.
Bütün bu olup bitenlerin altında hain ve alçak Fetö’nun olduğu yine Fetö’nün konu ile ilgili olarak kendi ifadelerinden de anlaşılıyor.
Demek ki, Muhsin Yazıcıoğlu’nun varlığı başta Fetö olmak üzere bazılarını rahatsız etmiş olacak ki böyle kaza süsü verilmiş bir suikast tertip edilmiş.
***
Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün halk nezdinde intibaı da bir suikattır. Konu hakkındaki hukuki süreç de devam ediyor. Her geçen gün bu konuda yeni yeni bilgilere ulaşılıyor.
Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakınlarının ve sevenlerinin de bu suikastın Fetö’nün işi olduğuna inandıklarını görüyoruz.
Temenni edilen, bu yargı sürecinin bir önce tamamlanarak gerçeklerin bütün çıplaklığı ile ortaya çıkması ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasıdır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.