SON DAKİKA
Hava Durumu

Şeytan Beşlisi : ABD- Rusya-İsrail- İran-Almanya

Yazının Giriş Tarihi: 28.08.2017 09:42
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.08.2017 09:42

Şu güzel vatanımızın en büyük şansı ve şansızlığı ne yazık ki aynı… Bulunduğu konumu

Güneyinde petrol rezervleri, doğusunda yer altı zenginlikleri, boğazlar, iklimi, madenleri, enerji geçiş hattı olması ve tabi ki de su kaynakları. Bizi hem şanslı bir ülke yapıyor hemde büyük güçlerin sürekli hedefi haline getiriyor.

Yakın tarihte hiçbir dönemde soğuk savaş dönemi de dahil ülkemizde bulunan casus hiçbir ülkede olmadı.

Ülkemiz şu anda kurtuluş savaşı kadar önemli adı konulmamış bir savaşta. Bu savaşta da şeytanın beşlisi var. ABD, Almanya, Rusya, İsrail ve İran…

ABD; yıllardır soğuk savaşı ve sonrada özgürleştirme operasyonlarını bahane ederek bizi kendine tutsak etti. Topraklarımızda at oynattı. Irak ve Suriye’yi bizi kullanarak parçaladı. İran’a bizim üzerimizden göz dağı verdi. Rusya’ya karşı bizi tampon bölge olarak kullandı.

Şimdi de Suriye’deki düşmanlarımıza açıkça destek ve silah veriyor. Bunu yaparken de BM ve NATO anlaşmalarını hiçe sayıyor. Bizimle sözde, PYD ile özde müttefik olarak karşımıza çıkıyor.

RUSYA; yüzyıllardır sıcak denizlere açılma, akdeniz de üs kurma hayaline ilk defa bu kadar yaklaştılar. Suriye krizini en çok ranta çeviren ülke konumunda. Şuan için görünürde bizimle dost ama asla uzun vade de dost olamayacak bir ülke. Bize yakın görünmesinin tek nedeni bir süre daha bize ihtiyacı var. Yine Türkiye’yi Nato’dan kopardığı taktirde tarihi düşmanını da alt etmiş olacak. Çabası bu.

İSRAİL; Ortadoğudaki tüm savaşların kendisine göre dizayn edildiği, ülkelerinin güvenliği ve devamiyeti için sürekli kan döken ülke. Saddamı devirten, Irak’ı parçalayan, Suriye’yi parçalatan ve bunu yaparkende işin hep dışında kalan ancak projeleri tasarlayan üst akıl.

Adını İslam ile bağdaştıran İslam için cihat eden örgütlerin Müslüman kanı dökerken her nedense saldırmadığı tek ülke!

Ürdün’ü kendine köle eden, Mısır darbesinin arkasındaki ülke.

Ortadoğudaki düşmanları yok olana kadar bize ihtiyacı olan, kendilerine tarih boyunca yaptığımız iyiliklere rağmen bizi dost görmeyen nihai hedefi Anadolu toprakları olan Siyonist ülke.

K.Irak’taki referanduma ve Barzani’ye açık destek veren tek ülke.

Suriye’de şuana kadar açıktan karışmamasına rağmen İran’ın Suriye de konumunu güçlendir-mesi durumunda Suriye deki İran güçlerine her an müdahale edecektir.

İRAN; aynı dini paylaşmamıza rağmen saçma bir mezhep kavgası yüzünden bir türlü dost olamadığımız tarihi komşumuz. Batılı güçlerin birbirimize yaklaşmamızı ve birlikte hareket etmemizi istememesi nedeniyle suni gündemlerle düşmanlığımızın sürekli devam ettiği komşumuz.

1923 sonrası yakınlaşmamızın neticesi İran İslam devriminin gelmesi sizce tesadüfmü?

Mezhep yüzünden Irak’ta Suriye’de şuana kadar birlikte hareket edemememizin neticesi her iki ülke içinde felaket getirdi. Şimdi mezhep kavgasını bir yere bırakıp ortak çıkarlar için birlikte hareket etme zamanı. PKK, Suriye deki yabancıların oyunları, Katar üzerinde oynana oyunları birlikte hareket ederek aşabiliriz.

Ancak bunu yapamazsak önce İran sonrada Allah korusun bizim için kötü sonuçlar doğuracak.

ALMANYA;

Sanayi devrimine ve emperyalizme geç kalması sonucu Ortadoğu ve Osmanlı’yı gözüne kestiren dost görünüp kaynaklarımızı ve topraklarımızı kullanan, petrol bölgelerine inmek için bizi kullanan,1.Dünya savaşına bizi sürükleyen ülke.

Tarih boyunca dost bildiğimiz, Eurovision’da hep 12 puan verdiğimiz ama 4 puan aldığımız ülke.

Menfaatlerine son dönemlerde aykırı davranınca bizi düşman ilan eden, darbecileri, PKK’lıları barındıran ülke.

Ortadoğu’da her an gelişecek harita değişikliklerinde nasiplenmeyi bekleyen, ticari potansi-yelden kopmamaya çalışan uyuyan yılan.

Kendisine köle olursak dost, hayır dediğimizde bizi düşman ilan eden ülke. Tarihe bakalım ve Almanya konusunda defalarca düştüğümüz aynı hatalara düşmeyelim.

Sonuç ortada dünya da bilinen bir bermuda şeytan üçgeni vardı, denizcilerin ve uçakların korkulu rüyası…

Ama bilin ki daha korkutucu olanı var. O da; Şeytan Beşlisi : ABD- Rusya-İsrail- İran- Almanya

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.