SON DAKİKA
Hava Durumu

Z kuşağına hatırlatalım…

Yazının Giriş Tarihi: 04.07.2022 08:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.07.2022 08:10
Bazı özel nedenlerden dolayı “Gündemi” yakından takip etmesek de pek değişen bir şey olmadığı görünüyor…Herkesin konuştuğu “Hayat Pahalılığı”

6+1 masanın temsilcileri sosyal medya üzerinden “Algı Operasyonu” için kolları sıvamış.

Tam gaz devam ediyorlar…

İktidar Asgari ücret başta olmak üzere memur,emekli maaşlarında iyileştirmeye giderek vatandaşı enflasyona ezdirmeme ye çalışıyor…

Biliyoruz ki Enflasyon belası tüm dünya ülkelerini etkiliyor..

Ülkemizi de..

Oysa bugün bütün oyunlar “Z kuşağı” üzerinden oynanıyor.

Hani 20 yıl boyunca yoksulluk görmemiş,sınırsız istek sahibi bir anlamda hayatlarına sosyal medyaya endeksleyen “z kuşağı” olarak adlandırılan nesil…

Bu süre içinde yapılanları, yapılamayanları,başarısızlıkları bilmeyen nesil.

Biz hatırlatalım;

Daha düne kadar ülkede yaşanan  enflasyonu,koalisyonların getirdiği istikrarsızlığı,hatta itibarsızlığı hatırlatalım..

Üç kuruş para bulmak için Lüksemburg gibi bir ülkenin kapılarında sürünmek bir tarafa, Bankaları hortumlayan hortumcuların nasıl itibar gördüğünü hatırlatalım.Tam 21 Bankanın soyularak “iflas bayrağını” çektiğini hatırlatalım…O paraların nereye gittiği CHP’li Faik Öztrak’a sormak lazım…

Bursa’dan da birkaç örnek verelim;

O dönem 2 milyona yakın nüfusa sahip Bursa’da hava kirliliği gündemin ilk sırasında yerini alıyordu.Kestel’den Görükle’ye gitmek için insanlar saatlerce kuyrukta bekler di..

Ya İnsanların bozuk saat gibi çalışan otobüslerde ki mücadelesi…Bursa’dan İstanbul’a gitmek için dört saat süren macera dolu yolculuklar..

Anlatılmıyor, seçimin kaderini belirleyecek olan Z kuşağına..

Anlatılmıyor,o dönemlerde şehirde yaşanan keşmekeş…Anlatılmıyor Marmara’nın tahıl ambarı olarak adlandırılan Bursa ovasının talan edilişi…Birinci sınıf tarım arazilerinin bir gecede 3’ncü sınıf tarım arazisine çevrilerek imara açılması..

Anlatılmıyor

Oy uğruna geçe konulara törenlerle tapuların dağıtılması…

Anlatılmıyor Kenti yönetenlerin dışındakilerin kenti yönettiğini,servetlerine servet kattıkları…

Hatta  dağıtılan milyarlarca kredilerle birilerinin zenginleştiği.. Sistemin kendi zenginini yarattığı şeklindeki safsataların arkasına saklanıldığı anlatılmıyor..

Unutturuluyor…

****        ******

Şimdi ülkemizde ki,kentimizdeki gelişmeleri hazmedemeyenler bir taraftan  kara kara düşünürken,diğer taraftan “Algı Operasyonlarıyla” çamur siyasetine hız veriyor..

Bu istikrarı, müspet gelişmeleri  “Enflasyon-Hayat pahalılığı” söylemleriyle gölgelemeye çalışıyorlar.

Hatta başta hükümet olmak üzere,yerel yönetimlerde ilklere imza atanların önüne nasıl takoz koyabiliriz diye çırpınıyorlar… Bilim çevrelerinde adı scarab olarak tanımlanan, halk dilinde ise pislik böceği diye bilinen “kınkanat” böceklerini kullanıyorlar.

Zaten, birilerini başarılı insanlara karşı kışkırtmak bunların geleneksel politikasıdır.Her şeye rağmen olumlu gelişmeler,insanlarımız için yapılan dev projeler,onların rahatını kaçırıyor,huzursuz oluyorlar..

Evet evet olumlu gelişmeleri haz edemeyenlerin uykuları kabus olur,fesat cephesi harekete geçer..Onların işi eleştiriden çok çamur atmaktır..

At ki izi kalsın zihniyetinde dirler…

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.